خانه » مرغ و خروس » انواع نژاد خروس
انواع خروس
انواع خروس

انواع نژاد خروس

نام انواع نژاد خروس
شرکت نیوشیپ
تاریخ 98/02/19
نوع خروس
سال 98
نژاد خراسانی ، اصفهانی ، یاماتو و ...
متوسط وزن 2.5
شهر اکثر شهر ها

انواع نژاد خروس یکی دیگر از مقالاتی می باشد که در ادامه معرفی انواع نژاد موجودات زنده همچون گوسفند زنده و گوساله و خروس و … تقدیم حضورتان میگردد. خروس ها نیز همچون سایر جانداران در انواع مختلف تقسیم بندی میشوند که در کاملترین دسته بندی این موجودات از نظر ویژگی های رفتاری و ظاهری در نژاد های مختلف قرار میگیرند تا امکان بهره وری از تمامی نژاد های خروس وجود داشته باشد که در همین راستا در این مقاله از وب سایت نیوشیپ به معرفی انواع خروس می پردازیم.

انواع خروس

افزایش قیمت خروس زنده و مرغ زنده در ماه های اخیر سبب شده است تا این جانداران نیز همچون گوسفند زنده و سایر دام های مورد استفاده انسان جهت تامین نیاز های مختلف مورد توجه قرار گیرند. مرغ و خروس به عنوان یکی از بزرگترین تامین کننده های گوشت سفید مورد نیاز انسان و مواد پروتئینی هستند که تولید مواد پروتئینی مرغ نیازمند وجود خروس می باشد. علاوه بر این موارد بسیاری از خروس ها در جهت مصارف تزئینی و … مورد استفاده و پرورش قرار میگیرند. در ادامه به معرفی چند نژاد خروس می پردازیم.

معرفی انواع خروس
معرفی انواع خروس

خروس نژاد خراسانی

یکی از معروف ترین نژاد خروس ها خروس خراسانی می باشد که خاستگاه اصلی و محل اصلی پرورش آن در شرق کشور یعنی خراسان می باشد. در نژاد خراسانی تنوع رنگ زیادی وجود دارد که تاج این نژاد از نوع توت فرنگی می باشد و ریش های بلندی دارد. مانند بسیاری از خروس های دیگر این نژاد دارای پاهای سفید می باشد که رنگ نوک نیز کمی متمایل به سیاه می باشد. دم خروس خراسانی بطور معمول بصورت ایستاده می باشد. تعداد تخم گذاری مرغ خراسانی را میتوان حدود 110 تخم در سال دانست. وزن مرغ خراسانی بصورت میانگین 1.7 کیلوگرم و وزن خروس خراسانی بصورت متوسط 2.5 کیلوگرم می باشد.

خروس نژاد اصفهانی

یکی دیگر از نژاد های معروف خروس های داخل کشور نژاد اصفهانی می باشد که در حوالی اصفهان و روستا های این شهر نگهداری میشود که از خصوصیات ظاهری خروس اصفهانی میتوان به داشتن پر و بال سیاه رنگ اشاره نمود. مرغ های نژاد اصفهانی در سال حدود 130 تخم میگذراند و وزن هر تخم مرغ حدود 50 گرم می باشد که تخم ها دارای رنگ سفید تا متمایل به قهوه ای هستند. بعد از 23 هفته مرغ و خروس اصفهانی به بلوف میرسند که متوسط وزن خروس اصفهانی به 2.5 کیلوگرم میرسد.

معرفی انواع نژاد خروس
معرفی انواع نژاد خروس

خروس نژاد یاماتو

یکی از بزرگترین و پرجثه ترین انواع خروس ها نژاد یاماتو می باشد که اصالتا ژاپنی می باشد و خاستگاه اصلی و محل اصلی پرورش آن شهر های کشور ژاپن می باشد. این نژاد دارای جثه ای بسیار بزرگ و تنومند نسبت به سایر نژاد خروس ها می باشد. پا ها و ساق های قوی در کنار داشتن سر بزرگ از خصوصیات ظاهری و منحصر بفرد این نژاد می باشد.

خروس وایندوت

یکی از نژاد های اصلاح شده آمریکایی را میتوان خروس وایندوت معرفی نمود که دارای جثه ای گرد و جمع و جور است. رنگ پوست خروس وایندوت معمولا زرد و دارای پر های پرپشتی می باشد. بیشتر خروس های سفید رنگ را به این نژاد میتوان نسبت داد اما علاوه بر سفید رنگ های دیگری همچون کبکی و طلایی و زرد نیز را میتوان در این نژاد مشاهده نمود. یکی از با صرفه ترین خروس ها و مرغ ها برای نگهداری جهت استفاده از گوشت و مواد پروتئینی نژاد وایندوت می باشد.

انواع نژاد خروس در کشور و همچنین نژاد های خارجی در این مقاله خدمت شما عزیزان معرفی گردید تا علاوه بر آشنایی با انواع نژاد گوسفند و گوساله با نژاد های مختلف خروس نیز آشنایی داشته باشید ، جهت سفارش خروس زنده و انواع دام زنده میتوانید با شماره های داخل سایت نیوشیپ در تماس باشید.

3/5 (1 Review)

همچنین ببینید

علل بروز اسکرپی گوسفند

بیماری اسکرپی در گوسفندان و علل بروز

نام بیماری اسکرپی در گوسفندان و علل بروز شرکت نیوشیپ تاریخ 98/04/24 نوع گوسفند زنده …

2 دیدگاه

  1. مقاله مفیدی بود در رابطه با انواع نژاد خروس ممنون
    خروس لاری رو هم کاش معرفی میکردید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *