خانه » گوساله » راه های تشخیص گوشت گاو نر و گاو ماده
راه های تشخیص گوشت با کیفیت گاو نر و ماده
راه های تشخیص گوشت با کیفیت گاو نر و ماده

راه های تشخیص گوشت گاو نر و گاو ماده

نام راه های تشخیص گوشت گاو نر و گاو ماده
شرکت نیوشیپ
تاریخ 98/02/08
نوع گاو
سال 98
نژاد تمامی نژاد ها
شهر تمامی شهر ها

تشخیص گوشت گاو نر و گاو ماده یکی از کاربردی ترین مواردی می باشد که هنگام خرید گوشت میتواند به شما کمک کند. خرید گوشت با کیفیت گوسفند و گاو و گوساله همواره یکی از دغدغه های سبد غذایی خانوار ها محسوب میگردد که با توجه به گرانی گوشت و قیمت بالای آن در حال حاضر نیز یکی از با اهمیت ترین موضوعات می باشد. در این مقاله از وب سایت نیوشیپ به معرفی راهکار های تشخیص گوشت گاو نر و گاو ماده می پردازیم تا بتوانید گوشت مورد نظر خود را خریداری نمایید.

تفاوت گوشت گاو نر و گاو ماده

در مقاله قیمت روز گوساله زنده اطلاعات کاملی در رابطه با گاو نر و ماده و همچنین گوساله و موارد مرتبطی نظیر قیمت گوشت و … ارائه شد. قیمت گوشت قرمز شامل گوشت گوسفند و گاو و گوساله و … تابع قیمت گوسفند و گاو زنده در چند ماه اخیر افزایش داشته است که با افزایش قیمت این انتظار بوجود می آید تا با پرداخت هزینه بیشتر ، گوشت بهتر و با کیفیت تری نیز در اختیار قرار گیرد. در این مقاله راه هایی برای تشخیص گوشت گاو نر از گاو ماده ارائه میگردد تا در صورت تمایل به خرید هر کدام بتوانید به تشخیص گوشتی که به شما ارائه میگردد بپردازید. در ادامه به بررسی دقیق تفاوت ها و دلایل شناخت و تشخیص گوشت گاو نر و ماده از یکدیگر می پردازیم.

چگونگی تشخیص گوشت گاو نر و ماده
چگونگی تشخیص گوشت گاو نر و ماده

تفاوت در استخوان بندی و اسکلت

همانطور که میدانید گاو های نر دارای جثه بزرگتری نسبت به گاو های ماده می باشند که در مقاله متوسط وزن گوسفند زنده تمامی این موارد و وزن و میزان جثه و بزرگی ارائه شده است. گاو های نر که دارای وزن بیشتر می باشند استخوان بندی ضخیم تر و پهن تری دارند و در مقابل گاو های ماده دارای استخوان های نازکتر و ظریف تری نسبت به جنس نر هستند بنابراین با استفاده از مشاهده لاشه گوشت و استخوان های همراه آن میتوان به این پی برد که گوشت گاو نر یا گاو ماده می باشد. علاوه بر پهن بودن استخوان های گاو نر میتوان به طویل بودن استخوان ها نیز اشاره نمود.

تفاوت های جنسی گاو نر و ماده

اندام هی جنسی در نر و ماده در هر جانداری اعم از گاو و گوسفند دارای تفاوت هایی می باشد که از روی این تفاوت ها میتوان به تشخیص نر بودن یا ماده بودن جاندار پی برد. اندام جنسی گاو نر شامل نرینه و دنبلان است که معمولا پس از ذبح گاو این اعضا قطع میشود چرا که در دین اسلام مصرف دنبلان حرام است. حتی بعد از قطع این اعضا نیز میتوان به نر بودن یا ماده بودن جاندار پی برد. در حد فاصل انتهایی ران گاو های نر توده های چربی وجود دارد که این اثرات در گاو ماده قابل مشاهده نمی باشد و از این طریق میتوان به نر بودن یا ماده بودن گاو ذبح شده پی برد.

تفاوت در ظاهر لاشه گاو نر و گاو ماده

لاشه ذبح شده گاو نر دارای حجم بیشتری از عضلات می باشد که وجود این عضلات زیاد در کنار پهن بودن و ضخیم بودن استخوان ها سبب شده است تا بریدن و تکه تکه کردن گوشت گاو نر تنها با استفاده از چاقو های دندانه بلند و بسیار تیز ممکن باشد. در لاشه گوشت گاو نر مقدار بسیار کمی چربی در بین و کنار عضلات شکمی و بین دنده ای وجود دارد این در حالیست که در گاو ماده این چربی بیشتر می باشد. همچنین لاشه گاو ماده استخوانی تر است به این معنی که استخوان بیشتری دارد و عضلات کمتری داشته و استخوان هایش ظریف تر هستند.

خرید گوشت با کیفیت گاو نر و گاو ماده
خرید گوشت با کیفیت گاو نر و گاو ماده

تفاوت در رنگ گوشت گاو ماده و گاو نر

با استفاده از رنگ گوشت و لاشه نیز میتوان به تشخیص گوشت گاو نر و گاو ماده پرداخت به این صورت که گوشت گاو های نر و جوان رنگ روشن تری نسبت به گاو های ماده دارند. بنا به تعریف ذکر شده میتوان گفت که سن گاو و جنسیت آن میتواند در رنگ گوشت و کیفیت آن نیز تاثیر داشته باشد بنابراین پیشنهاد میکنیم تا جاییکه امکان دارد از گوشت گاو نر و جوان استفاده کنید.

تفاوت در رنگ چربی لاشه گاو نر و گاو ماده

یکی دیگر از مشخصه هایی که هنگام خرید گوشت قرمز میتوانید بدان توجه کنید رنگ چربی لاشه می باشد. رنگ چربی دور گوشت در گاو های ماده به شکل زرد رنگ می باشد این در حالیست که رنگ چربی در گوشت گاو نر سفید رنگ می باشد. در مواردی مشاهده میگردد که رنگ چربی لاشه از حالت سفید و یا زرد تغییر رنگ داده و رنگ خاصی پیدا میکند که این مورد میتواند نشان از بیمار بودن دام باشد که در این صورت پیشنهاد میگردد تا از مصرف گوشت خودداری نمایید.

خرید گوشت گاو نر و گاو ماده

خرید گوشت با کیفیت گاو نر و گاو ماده را میتوانید از مجموعه نیوشیپ انجام دهید که این مجموعه علاوه بر عرضه گوسفند زنده در زمینه ارائه گاو و گوساله نیز اماده خدمت رسانی به پایتخت نشینان عزیز می باشد. برای خرید گوساله و گاو و گوسفند در نژاد های مختلف میتوانید با شماره های داخل سایت با ما در تماس باشید.

تشخیص گوشت گاو نر و گاو ماده در این مقاله بصورت کامل مورد بررسی قرار گرفت و راه های شناسایی گوشت قرمز گاو نر و گاو ماده بصورت کامل توضیح داده شد تا شما عزیزان بتوانید همواره گوشتی با کیفیت و مناسب برای مصرف در اختیار داشته باشید.

4/5 (1 Review)

همچنین ببینید

علل بروز اسکرپی گوسفند

بیماری اسکرپی در گوسفندان و علل بروز

نام بیماری اسکرپی در گوسفندان و علل بروز شرکت نیوشیپ تاریخ 98/04/24 نوع گوسفند زنده …

یک دیدگاه

  1. ممنون از توضیحاتتون
    حالا دیگه فهمیدم چجوری باید تشخیص بدم فرقشون رو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *