خانه » گوسفند » سرعت رشد بره نر و بره ماده
میزان رشد بره
میزان رشد بره

سرعت رشد بره نر و بره ماده

نام سرعت رشد بره نر و بره ماده
شرکت نیوشیپ
تاریخ 98/02/17
نوع بره
سال 98
نژاد تمامی نژاد ها
متوسط وزن 20
ویژگی ها جنسیت ، تغذیه و ...
شهر تمامی شهر ها

سرعت رشد بره نر و بره ماده یکی از مهمترین عوامل و فاکتور های مورد توجه دامداران و پرورش دهندگان گوسفندان می باشد چرا که سرعت رشد بیشتر در هر جنسی میتواند در میزان سوددهی بیشتر برای دامداران تاثیر گذار باشد. سرعت رشد بره نر بیشتر است یا بره ماده ؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که قبل از هر چیزی باید اطلاعات کاملی در رابطه با هر دو جنس نر و ماده گوسفندان داشته باشیم که در مقاله گوسفند چیست ؟ اطلاعات کاملی در این رابطه ارائه شده است و پاسخ اصلی به این پرسش در ادامه خدمتتان ارائه میگردد.

سرعت رشد انواع بره

همانطور که گفته شد موارد زیادی در میزان رشد و سرعت رشد بره ها تاثیر گذار می باشند که برخی از این موارد بصورت اکتسابی هستند و برخی بصورت ذاتی بدین معنی که با مهیا کردن شرایط و موارد مختلف میتوان سرعت رشد را در مواردی بهبود بخشید اما تمام موضوع به اینجا ختم نمیشود چرا که برخی از موارد بصورت ژنتیکی هستند برای مثال نوع نژاد بره در میزان رشد و وزن گیری و … بسیار تاثیر گذار می باشد. از جمله سایر فاکتور های مهم در این میان میتوان به تاثیر جنسیت بره اشاره نمود.

رشد بره نر و بره ماده
رشد بره نر و بره ماده

تاثیر جنسیت بره در سرعت رشد

اگر مقالات مختلف راجع به انواع نژاد گوسفندان را مطالعه کرده باشید بدون شک به این مهم پی برده اید که در بیشتر نژاد ها همواره نر ها دارای جثه بزرگتر و وزن بیشتری هستند و ماده ها چه در اندازه چه از لحاظ وزن گوسفند زنده نسبت به نر ها کمی ضعیف تر می باشند. در توضیح بهتر این موضوع باید گفت که در روز های اولیه تولد سرعت رشد بره نر بیشتر از بره ماده می باشد که در ادامه بلوغ نیز بدلیل تاثیر گذاری هورمون ها بر روی گوسفند ماده رشد استخوان ها محدود میگردد که همین امر سبب میشود تا بره ماده زودتر به بلوغ برسد و در نتیجه فرصت بیشتری برای رشد نداشته باشد.

مراکز عرضه گوسفند زنده در تهران بیشتر برای خرید بره و پرورش جهت پروار کردن در جهت سفارش مشتریان اکثرا بره های نر انتخاب میکنند تا بدین ترتیب بتوانند در صورت سفارش خرید بره ، بره هایی با وزن بیشتر و گوشت بیشتر به مشتریان ارائه دهند. میزان رشد و سرعت رشد بره های نر نسبت به بره ماده بیشتر می باشد.

حتما ببینید : قیمت روز بره زنده

تاثیر تغذیه در سرعت رشد بره

جنسیت و همچنین نوع نژاد و ژنتیک بره در وهله اول تعیین کننده میزان رشد بره و در وهله دوم نوع تغذیه و مواد مصرفی جهت پروار کردن میتواند در رشد بره تاثیر گذار باشد. در شرایط مشابه بره های نر رشد بیشتری خواهند داشت اما در صورتیکه بره های ماده دارای شرایط بهتری نسبت به بره های نر باشند ممکن است رشد بیشتری نیز داشته باشند. شرایط محیط و نوع مواد مصرفی یکی دیگر از موارد تاثیر گذار در رشد بره ها می باشد.

عوامل موثر در رشد بره
عوامل موثر در رشد بره

تاثیر اخته کردن بره نر در میزان رشد

اخته کردن یکی از روش هایی می باشد که بر روی بره های نر صورت میگیرد که در صورت انجام اخته بره ها دارای توده عضلانی کمتری نسبت به سایر بره های نر میگردند و در مقابل لاشه های گوشتی با گوشت کمتر و درصد چربی بیشتر تحویل میدهند. هورمون های جنسی تاثیر بسیار زیادی در میزان رشد دارند که در صورتیکه بره های اخته شده دارید میتوانید با تزریق هورمون های جنسی سرعت رشد و میزان رشد توده عضلانی را بیشتر سازید.

سرعت رشد بره نر و بره ماده و عوامل موثر در میزان رشد بره ها از جمله موضوعات مهم و سوالات متداول کاربران عزیز می باشد که در این مقاله از نیوشیپ سعی شده است تا پاسخ تمامی پرسش ها خدمت شما ارائه گردد.

3/5 (1 Review)

همچنین ببینید

مشکل کبد چرب در دام زنده

سندروم کبد چرب در گاو

نام سندروم کبد چرب در گاو شرکت نیوشیپ تاریخ 98/04/15 نوع گاو زنده سال 98 …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *