خانه » بز » نحوه چاق کردن دام های لاغر
راه های چاق کردن دام لاغر
راه های چاق کردن دام لاغر

نحوه چاق کردن دام های لاغر

نام نحوه چاق کردن دام های لاغر
شرکت نیوشیپ
تاریخ 98/03/14
نوع گوسفند و گوساله
سال 98
نژاد تمامی نژاد ها
شهر تمامی شهر ها

نحوه چاق کردن دام های لاغر همواره یکی از دغدغه های دامداران بوده است تا بتوانند دام هایی با وزن بالا و سلامت کامل نگهداری کنند که در این میان ممکن است برخی از عزیزان با مشکل عدم چاق شدن دام های لاغر روبرو باشند که در این مقاله از وب سایت نیوشیپ به بررسی این موضوع یعنی نحوه چاق کردن دام های لاغر می پردازیم تا اطلاعات کاملی در این زمینه داشته باشید و با استفاده از راهکار هایی که خدمتتان معرفی میگردد بتوانید به هدف خود یعنی چاق کردن دام های لاغر برسید.

راه های چاق کردن دام های لاغر

لاغر بودن دام ها اعم از گوسفند زنده و گوساله و بز و … میتواند دلایل زیادی داشته باشد که سبب بروز چنین وضعیتی شده است از این رو قبل از هر چیزی باید با دلایل لاغر ماندن دام ها آشنا باشید که در این بخش به معرفی دلایل لاغر ماندن دام ها می پردازیم که از جمله این موارد میتوان به عدم تغذیه مناسب توسط دام و فقدان مواد معدنی و ویتامین ها در غذا و علوفه دام اشاره نمود که بیشترین درصد دلیل لاغر ماندن دام ها به این دلیل می باشد. عدم استفاده از دارو ها و ترکیبات ضد انگل که سبب بروز بیماری هایی همچون هیداتیدوز و … میشود. آبستن بودن و طول کشیدن دوره بیماری در گاو میتواند از دلایل دیگر لاغر ماندن دام ها باشد.

راه های چاق کردن گوسفند لاغر
راه های چاق کردن گوسفند لاغر

نکات مهم برای چاق کردن دام های لاغر

اصلی ترین عامل در چاق شدن و یا لاغر ماندن دام ها تغذیه می باشد بنابراین باید تغذیه را بسیار مد نظر داشته باشید و در صورتیکه میخواهید اقدام به چاق نمودن دام ها کنید باید همچون پروار بندی اقدام به ارائه تغذیه مناسب به دام کنید که در تغذیه دام علاوه بر علوفه مناسب باید موارد دیگری نظیر ویتامین ها و مواد معدنی نیز گنجانده شود. استفاده از ترکیبات ضد انگلی برای جلوگیری از بروز انواع بیماری ها اعم از بیماری کزاز در گاو و گوسفند و … نیز بسیار در رشد دام ها تاثیر گذار می باشد.

در صورتیکه دام ها مبتلا به بیماری خاصی باشند بهتر است تا هر چه زودتر اقدام به درمان بیماری کنید چرا که طول کشیدن مدت زمان بیماری در دام میتواند در رشد و پسرفت رشد تاثیر گذار باشد که با توجه به افزایش قیمت گوسفنده زنده 98 تهران مریض شدن و مبتلا شدن دام به بیماری میتواند سبب بروز مشکلات جدی و متضرر شدن دامدار شود. آبستنی یکی از عوامل لاغر شدن در دام ماده می باشد بنابراین باید در دوران آبستنی توجه ویژه ای به دام های آبستن شود و مواد معدنی و غذایی با کیفیتی در اختیار دام قرار گیرد.

چگونگی چاق کردن گوسفند لاغر
چگونگی چاق کردن گوسفند لاغر

برای تسریع در رشد میتوانید در کنار بکارگیری این راهکار ها موارد دیگری نظیر استفاده از آمپول های چاق کننده را مورد توجه قرار دهید که باید توجه داشته باشید استفاده از ترکیبات چاق کننده تنها در صورتی پاسخگو خواهد بود که موارد ذکر شده در بالا را نیز مورد توجه قرار دهید. واکسیناسیون و تزریق در دام نیز بصورت منظم میتواند از بروز لاغری و عوامل تاثیر گذار در لاغری موثر باشد.

نحوه چاق کردن دام های لاغر در این مقاله بصورت کامل خدمت شما عزیزان معرفی گردید تا در این رابطه اطلاعات کاملی در اختیار داشته باشید. برای خرید دام زنده شهرداری در سطح تهران و حومه میتوانید با شماره های داخل سایت با عوامل مجموعه نیوشیپ در تماس باشید.

3/5 (1 Review)

همچنین ببینید

تب کیو در انواع دام زنده

بیماری تب کیو در دام

نام بیماری تب کیو در دام شرکت نیوشیپ تاریخ 98/03/18 نوع گوسفند ، گوساله ، …

2 دیدگاه

  1. سلام
    واقعا این راه ها برای چاق کردن دام های لاغر جواب میده ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *