خانه » گوسفند » گوسفند نژاد افشاری
فروش گوسفند افشاری

گوسفند نژاد افشاری

نام گوسفند افشاری
شرکت نیوشیپ
نوع گوسفند زنده
سال 98
نژاد افشاری
متوسط وزن 60
ویژگی ها گوسفند گوشتی
شهر آذربایجان غربی ، کردستان ، کرمانشاه ، همدان و ...

گوسفند نژاد افشاری یکی از بهترین نژاد گوسفندان ایرانی می باشد که به سبب داشتن خصوصیات و ویژگی های منحصر بفرد و برتر نسبت به سایر نژاد ها دارای محبوبیت بیشتری در میان دامداران برای نگهداری و پرورش می باشد و از سوی دیگر نیز در میان افرادی که میخواهند اقدام به خریداری گوسفند زنده کنند یکی از بیشترین درخواست ها برای گوسفند افشاری می باشد تا بتوانند از گوشت با کیفیت این نژاد استفاده کنند ، در این مقاله از نیوشیپ به ارائه اطلاعات کاملی در رابطه با دام نژاد افشاری می پردازیم .

گوسفند افشاری

پرورش گوسفند زنده از دیرباز در میان ایرانیان رایج بوده است و سالیان سال از محصولات مربوط به پرورش گوسفنده زنده بهره وری میشود و در این رابطه در راستای تولید مثل نمونه هایی با بازدهی بیشتر نژاد های مختلفی از گوسفندان بوجود آمده است که با نام گوسفندان ایرانی شناخته میشوند ( در مقاله گوسفند چیست به معرفی دقیق گوسفند پرداخته ایم ) چرا که محل زندگی این نژاد ها و این نوع گوسفند ها متناسب با مناطقی از ایران می باشد که بصورت کلی میتوان گفت انواع گوسفند برای زندگی در زیست بوم های مختلف مناطق ایران وجود دارد .

خرید گوسفند افشاری

گوسفنده افشاری یکی از نژاد های گوسفندان ایرانی می باشد که در دسته بندی برترین نژاد گوسفندان ایرانی قرار میگیرد که برای اثبات این برتری کافیست به زیست بوم این نژاد دقت بیشتری کرد که تنوع زیست بوم و تنوع نگهداری آن در بسیاری از شهر ها و مناطق ایران این را ثابت میکند که این گوسفند توانایی زندگی در مناطق و شرایط مختلف ایران با بازدهی بالا را دارد . همچنین تقاضای زیاد برای خرید گوسفند افشاری نیز میتواند دلیل دیگری بر اثبات برتری نژاد افشاری باشد .

گوسفندان نژاد افشاری
گوسفندان نژاد افشاری

فروش گوسفند افشاری

خرید گوسفند نژاد افشاری همواره برای دامداران جهت پرورش گوسفند نژاد افشاری و همچنین جهت ذبح و استفاده از گوشت گوسفند افشاری نتایج خوبی برای خریداران فراهم آورده است از این رو مجموعه نیوشیپ در جهت ارائه خدمات بهتر و جلب رضایت مشتریان عزیز اقدام به فروش گوسفند افشاری در سطح شهر تهران و کرج می نماید تا این عزیزان به گوشت با کیفیت این نژاد دسترسی داشته باشند .

قوچ افشاری

قوچ افشاری نسبت به قوچ های سایر نژاد ها از برتری های زیادی برخوردار می باشد به گونه ای که در تولید مثلی که قوچ نژاد افشاری وجود داشته باشد بدون شک بره هایی قدرتمند و سالم تولید خواهند شد و از همین رو بیشتر افراد بدنبال قوچ افشاری فروشی هستند که در این رابطه مجموعه نیوشیپ اقدام به ارائه و فروش قوچ افشاری می نماید تا بتوانید برای پرورش و تولید مثل و بهره وری از گوشت با کیفیت قوچ این نژاد بتوانید این مورد را نیز در اختیار داشته باشید .

میش افشاری

میش افشاری پر فروش ترین میش در میان انواع نژاد گوسفندان ایرانی می باشد که همچون قوچ نژاد افشاری دارای محبوبیت زیادی می باشد و بیشتر مراجعه کنندگان به مجموعه نیوشیپ نیز برای خرید میش افشاری مراجعه میکنند چرا که میش افشار دارای گوشت بسیار با کیفیتی می باشد و میش افشاری فروشی نیز نسبت به میش سایر نزاد ها بازدهی بیشتری در هنگام ذبح دارد یعنی نسبت به وزن کلی مقدار گوشت بیشتری تحویل شما میدهد .

زیست بوم گوسفنده نژاد افشاری

یکی از بارز ترین خصوصیات گوسفندان افشاری توانایی زندگی در زیست بوم های مختلف می باشد که همین مسئله سبب شده است تا زیست بوم و محل زندگی این نژاد در منطقه گسترده ای باشد که از جمله مناطقی که این نژاد توانایی زندگی در آن را دارد و هم اکنون در تعداد زیاد در این مناطق نگهداری میشود میتوان به گوسفند افشاری آذربایجان غربی ، گوسفند افشاری کردستان ، زنجان و آذربایجان شرقی و … اشاره نمود .

رنگ نژاد گوسفند افشاری

یکی از مشخصه هایی که از طریق آن میتوان به نژاد گوسفندان ایرانی پی برد رنگ گوسفندان می باشد که در همین رابطه در این بخش به بررسی رنگ گوسفند افشاری می پردازیم ، رنگ گوسفند افشاری را میتوان در بازه قهوه ای تا قرمر یکدست دانست و همچنین در برخی از موارد نیز این بازه بین قهوه ای کمرنگ تا قهوه ای سوخته و حتی سیاه می باشد و به ندرت نیز رنگ های سفید در میان این نژاد مشاهده میگردد .

خرید و فروش گوسفند افشاری
خرید و فروش گوسفند افشاری

میش قزل افشار که بسیاری از افرا به دنبال آن هستند نیز بنا به رنگ بندی با این نام و اصطلاح شناخته میشوند چرا که به گوسفندان ماده نژاد افشاری که دارای رنگی بین قهوه ای تا قرمز هستند واژه قزل اطلاق میگردد و میش قزل افشاری و قوچ قزل افشاری نیز به همین دلیل بر روی این گوسفندان گذاشته میشود . رنگ بدن و پشم بره ها در هنگام تولد تا هنگام تبدیل شدن به میش و قوچ و بالغ شدن میتواند تغییراتی داشته باشد .

خصوصیات ظاهری گوسفند افشاری

در توضیح خصوصیات ظاهری گوسفنده افشاری باید گفت که این نژاد دارای گوش هایی بزرگ و افتاده در هر دو نوع میش و قوچ می باشند که ممکن است در برخی موارد نیز گوسفندان دارای نیم گوش یا حتی به ندرت بدون گوش باشند ، یکی از تفاوت های بارز میان قوچ و میش در نژاد افشاری انحنای روی بینی می باشد که در قوچ افشاری در روی بینی انحنای مشخص و مشهودی وجود دارد درحالیکه روی بینی میش افشاری انحنای کم یا اصلا انحنایی وجود ندارد .

به علاوه در ظاهر میتوان گفت که قوچ افشاری دارای جثه بزرگ تر و تنومندتری نسبت به میش افشاری می باشد و این تفاوت جثه از همان گردن مشهود است و در عوض میش دارای گردن باریک تر و بلند تری می باشد ، هر دو جنس قوچ و میش در میان گوسفندان افشاری بدون شاخ هسستند .

قسسمت هایی از بدن نژاد های افشاری بدون پشم می باشند که از این موارد میتوان به صورت و زیر دست و پا و زیر گردن و زیر شکم اشاره نمود و در قسمت هایی همچون پشت و گردن و دنبه و دنبالچه پشم مشاهده میشود ، گوسفندان نژاد افشاری دارای دنبه پهن و سفره ای و بصورت دو لپی می باشند که دنبالچه در این نژاد بدون چربی و دارای پشم می باشد که ممکن است از دنبه نیز دراز تر باشد .

وزن گوسفند افشاری

با توجه به خصوصیات ذکر شده در رابطه با گوسفند افشاری باید گفت که این نژاد در دسته گوسفند هایی با وزن بالا قرار میگیرند که در رابطه با وزن بره افشاری نر باید گفت که وزن آن در هنگام تولد به 4.35 کیلوگرم میرسد و وزن بره افشاری ماده نیز 4 کیلوگرم می باشد ، میانگین وزن پایان شیرخوارگی بره نر 29.5 کیلوگرم و میانگین وزن پایان شیرخوارگی بره ماده 26.5 کیلوگرم می باشد . با فازایش سن بره ها مسلما وزن گیری نیز انجام میشود که در همین رابطه میتوان میانگین وزن قوچ افشاری را 65/88 کیلوگرم دانست و میانگین وزن میش افشاری را نز میتوان حول و حوش 52/70 کیلوگرم دانست .

قیمت گوسفند افشاری

قیمت گوسفنده افشاری با توجه به کیفیت بیشتر گوشت و برتری هایی که نسبت به سایر نژاد ها دارد کمی بالاتر از سایر نژاد ها می باشد اما مجموعه دام روز در جهت رضایت شما عزیزان برای قیمت میش افشاری و قیمت قوچ افشاری نیز قیمت مصوب برای نژاد های دیگر را در نظر گرفته است که در این رابطه در بخش قیمت گوسفند زنده میتوانید از قیمت روز گوسفندان مطلع شوید .

گوسفند نژاد افشاری به عنوان یکی از سنگین وزن ترین گوسفندان ایرانی و دارای با کیفیت ترین گوشت در میان نژاد های دیگر در این مقاله بصورت کامل مورد بررسی قرار گرفت و اطلاعات جامعی در این رابطه تقدیم حضورتان گردید تا با داشتن آگاهی و اطلاع کامل اقدام به خرید دام زنده افشاری نمایید .

4.7/5 (3 Reviews)

همچنین ببینید

مشکل کبد چرب در دام زنده

سندروم کبد چرب در گاو

نام سندروم کبد چرب در گاو شرکت نیوشیپ تاریخ 98/04/15 نوع گاو زنده سال 98 …

2 دیدگاه

  1. واقعا کامل ترین توضیحات رو راجع به گوسفند افشاری نوشتید من استفاده کردم ممنون

    • سلام
      ممنون از دیدگاهتون ، گوسفند افشاری یکی از بهترین نژاد های گوسفندان ایرانیه که واقعا دارای خصوصیات و ویژگی هایی هست که باعث شده این گوسفند یکی از پر تقاضا ترین گوسفند ها برای خرید دام زنده باشه که سعی کردیم تو این مقاله همه ویژگی های گوسفنده نژاد افشاری رو توضیح بدیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *