خانه » گوسفند » گوسفند نژاد سافولک
نژاد گوسفندان سافولک
نژاد گوسفندان سافولک

گوسفند نژاد سافولک

نام گوسفند نژاد سافولک
شرکت نیوشیپ
تاریخ 98/02/09
نوع گوسفند زنده
سال 98
نژاد سافولک
متوسط وزن 120
ویژگی ها گوسفند گوشتی
شهر شهر های کشور فرانسه

گوسفند نژاد سافولک یکی از معروف ترین گوسفندان در جهان می باشد که بنا به داشتن خصوصیات و ویژگی های منحصر بفرد همواره مورد توجه دامداران بوده است. گوسفنده سافولک بر خلاف سایر گوسفند هایی همچون گوسفند سنگسری و … که در وب سایت نیوشیپ تا کنون به معرفی و بررسی آن پرداخته ایم از نژاد گوسفندان ایرانی نیست و میتوان در دسته بندی گوسفندان این نژاد را جزو نژاد های خارجی دانست. در ادامه اطلاعات کاملی در رابطه با گوسفند سافولک خدمتتان ارائه میگردد.

گوسفند سافولک

گوسفند سافولک Suffolk sheep یکی از بزرگ جثه ترین گوسفندانی می باشد که حاصل اصلاح نژاد دو نژاد از گوسفندان خارجی می باشد. گوسفندان سافولک را میتوان یکی از برترین و پر بازده ترین گوسفندان و نژاد ها در بین نمونه گوسفندان خارجی دانست که پرورش آنها میتواند بازدهی های فوق العاده ای برای دامداران داشته باشد. بازدهی عالی در کنار سود آوری بالا در پرورش این نژاد سبب شده است تا پرورش این نژاد در میان دامداران بسیار قابل توجه باشد.

معرفی گوسفند سافولک
معرفی گوسفند سافولک

گوسفندان نژاد سافولک از ترکیب و جفت گیری دو نژاد میش های Norfolk و قوچ های Southdown بوجود می آیند. خاستگاه اصلی این نوع گوسفندان را میتوان کشور های فرانسه و انگلیس دانست که بنا به ویژگی های خاصی که دارد از جمله گوسفندانی می باشد که در مبحث اصلاح نژاد بسیار مورد توجه می باشند و در این راستا مورد استفاده قرار میگیرند.

خرید گوسفنده سافولک

خرید گوسفند سافولک از نظر بازدهی میتواند برای دامداران بسیار پر بازده باشد چرا که ویژگی هایی همچون توانایی وزن گیری بالا و تولد بره های خارق العاده از این نژاد و تولید شیر زیاد در میش ها و … سبب شده است تا همواره سود مناسبی از خرید و فروش گوسفندان سافولک عاید افراد شود. همچنین به دلیل کم بودن خطر ابتلا به بیماری های مختلف درصد مرگ و میر در نژاد سافولک بسیار کم می باشد. همچنین خرید نژاد سافولک در برخی موارد به دلیل استفاده از گوشت نیز می باشد.

وزن گوسفند سافولک

گوسفندان سافولک که توانایی های زیادی از نظر بازدهی شیری و گوشتی دارند را میتوان در دسته بندی گوسفند های گوشتی قرار داد. متوسط وزن گوسفند زنده سافولک در جنس نر یعنی قوچ سافولک به 125 تا 135 کیلوگرم میرسد. متوسط وزن گوسفند سافولک در جنس ماده یعنی میش سافولک به وزنی بین 75 تا 95 کیلوگرم میرسد. در نژاد گوسفند سافولک برای افزایش وزن روزانه میتوان حدود 400 گرم در نظر داشت که این افزایش وزن روزانه در نوع خود بی نظیر است.

وزن گوسفند سافولک در هنگام از شیر گیری در گوسفندان نر 35 کیلوگرم و در گوسفندان ماده در هنگام از شیر گیری 32 کیلوگرم می باشد که این مقدار وزن در بین گوسفندان ایرانی برای این سن وجود ندارد. قبل از شیر گیری میانگین افزایش وزن روزانه برای گوسفندان نر و ماده به ترتیب 335 و 309 گرم در روز است که درصد و وزنی عالی می باشد که میتواند در مدت زمان کمی وزن بالایی را برای بره های این نژاد به ارمغان بیاورد.

خصوصیات تولیدی گوسفند سافولک

گوسفندان سافولک علاوه بر اینکه استعداد خارق العاده ای در کسب وزن دارند و در مدت زمان بسیار کمی میتوانند به وزن بالایی برسند خصوصیات دیگری نیز همچون تولید شیر به میزان بالا و تولید پشم مرغوب نیز دارند. پرورش و نگهداری گوسفند سافولک از جهت تولید شیر به میزان زیاد میتواند بسیار به نفع دامداران باشد همچنین جهت تولید بره های مرغوب نیز میتواند بازدهی خوبی داشته باشد.

میش سافولک

میش نژاد سافولک یکی از برترین میش ها در میان گوسفندان می باشد که میتواند بره های مرغوبی با داشتن ویژگی های منحصر بفرد بدنیا بیاورد. فروش میش سافولک بنا به خصوصیاتی که دارد میتوان با قیمت بالایی صورت گیرد اما مسلما خرید میش سافولک با قیمت بالا نیز میتواند به صرفه تر از خرید میش از نژاد های مختلف باشد .

خصوصیات گوسفند سافولک
خصوصیات گوسفند سافولک

قوچ سافولک

قوچ نژاد سافولک بدن شک یکی از قویترین و پربازده ترین قوچ ها در میان انواع نژاد های گوسفندان می باشد. خرید قچ سافولک به منظور بهره وری از خاصیت و قدرت بالا در جفت گیری میتواند مد نظر دامداران باشد. فروش قوچ سافولک در سال های اخیر در ایران نیز مشاهده شده است که جهت کسب اطلاعات بیشتر در این باره میتوانید تماس بگیرید.

پرورش گوسفند سافولک در ایران

گوسفند سافولک علاوه بر داشتن تمامی خصوصیت هایی که در بالا ذکر شد توانایی زندگی در شرایط سخت و زیست بوم های متنوع را داراست که همین مورد سبب شده است تا در سال های اخیر شاهد حضور و پرورش گوسفنده سافولک در بسیاری از دامداری های ایران باشیم. این نژاد گوسفند جهت استفاده و خرید گوشت با کیفیت گوسفند و استفاده از شیر و پشم میتواند بسیار برای دامداران ایرانی به صرفه باشد.

گوسفند نژاد سافولک به عنوان یکی از بهترین نژاد گوسفندان خارجی در این مقاله خدمت شما عزیزان معرفی گردید تا در صورت تمایل به خرید این نژاد اطلاعات کاملی در این باره در اختیار داشته باشید. جهت کسب اطلاعات بیشتر راجع به خرید و فروش گوسفند سافولک در ایران میتوانید با شماره های داخل سایت نیوشیپ در تماس باشید.

3.5/5 (2 Reviews)

همچنین ببینید

مشکل کبد چرب در دام زنده

سندروم کبد چرب در گاو

نام سندروم کبد چرب در گاو شرکت نیوشیپ تاریخ 98/04/15 نوع گاو زنده سال 98 …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *