خانه » گوسفند » گوسفند نژاد سنجابی
انواع گوسفند سنجابی کرمانشاه
انواع گوسفند سنجابی کرمانشاه

گوسفند نژاد سنجابی

نام گوسفند نژاد سنجابی
شرکت نیوشیپ
تاریخ 98/1/29
نوع گوسفند زنده
سال 98
نژاد سنجابی
متوسط وزن 65
ویژگی ها گوسفند گوشتی - پشمی
شهر کرمانشاه ، قصر شیرین و ...

گوسفند نژاد سنجابی که یکی از ناشناخته ترین نژاد ها در بین گوسفندان ایرانی می باشد بنا به تحقیقات صورت گرفته در سال های اخیر یکی از بهترین نژاد های گوسفندان ایرانی می باشد . گوسفنده سنجابی با داشتن ویژگی ها و خصوصیات منحصر بفردی که دارد بسیار مورد توجه دامداران برای پرورش و سایر افراد برای ذبح و استفاده از گوشت می باشد . موارد استفاده از این نژاد به منظور های مختلف بسیار زیاد می باشد که اطلاعات کامل در رابطه با این نژاد در ادامه این مقاله از سایت نیوشیپ ارائه شده است .

گوسفند سنجابی

گوسفند سنجابی یکی دیگر از نمونه گوسفندان ایرانی می باشد که در این مقاله از وب سایت نیوشیپ به بررسی و معرفی آن می پردازیم . گوسفندان بنا به خصوصیات و ویژگی های خاصی که دارند در دسته بندی های مختلف قرار میگیرند . وجود تفاوت ها و تمایزات خاص در میان گوسفندان سبب شده است تا علاوه بر دسته بندی بر اساس نژاد های مختلف نیز در بین دسته های گوشتی – پشمی و … نیز دسته بندی شوند . در این میان گوسفنده نژاد سنجابی در دو دسته گوشتی و پشمی قرار میگیرد .

گوسفند سنجابی کرمانشاه
گوسفند سنجابی کرمانشاه

گوسفندان سنجابی را میتوان هم تراز گوسفندانی از نژاد سنگسری و گوسفند افشاری دانست که وجود خصوصیات مختلف در هر یک از این نژاد ها سبب شده است تا به منظورات مختلف برای نژاد های متنوع انواع تقاضا وجود داشته باشد . بررسی های اخیر که بر روی گوسفند سنجابی انجام شده است نشان داده که وجود برتری وزن گیری بالا و پشم مرغوب سبب شده است تا این نژاد مورد توجه کشور های عربی قرار گیرد تا تقاضا برای خرید و پرورش این نژاد در این کشور ها افزایش یابد .

خرید گوسفند سنجابی

خرید گوسفند نژاد سنجابی و سایر نژاد های موجود برای گوسفندان بصورت کلی به دو منظور خرید برای پرورش و یا ذبح صورت میگیرد . خرید گوسفنده سنجابی نیز همچون سایر نژاد ها برای این دو منظور انجام میگیرد که در این رابطه باید گفت که گوسفد سنجابی بنا به وزن گیری عالی و خارق العاده ای که دارد برای پرورش و نگهداری بسیار مورد توجه دامداران می باشد . از سوی دیگر همین وزن گیری بالا و همچنین داشتن گوشت با کیفیت و داری چربی کم سبب شده است تا تقاضا برای خرید گوسفند نژاد سنجابی نیز افزایش یابد .

نژاد گوسفند سنجابی

نژاد گوسفند سنجابی به عنوان یکی از بهترین نژاد های گوسفندان ایرانی بنا به توضیحات و اطلاعات کاملی که در این رابطه ارائه شد را میتوان در دسته پشمی و گوشتی قرار داد چرا که وزن گیری بالا در این نژاد امکان وزن بالا را برای این نژاد بوجود آورده است که گوشت بیشتری از این نژاد عاید افراد شود و از سوی دیگر نیز وجود پشم با کیفیت بالا سبب شده است تا این نژاد نسبت به سایر نژاد ها برتری داشته باشد و پشم گوسفند سنجابی برای استفاده در صنایع مختلف مورد بهره برداری قرار گیرد .

وزن گوسفند سنجابی

وزن گوسفند سنجابی بنا به اینکه در دسته بندی گوسفند های گوشتی قرار دارد طبعا مقدار بالایی می باشد که میتواند با این میانگین وزن بالا برای نگهداری و برای استفاده از گوشت در مراسماتی همچون قربانی کردن و عقیقه و … مورد استفاده قرار گیرد . متوسط وزن گوسفند زنده سنجابی در ادامه خدمتتان ارائه میگردد .

ویژگی های گوسفند نژاد سنجابی
ویژگی های گوسفند نژاد سنجابی

میانگین وزن گوسفنده سنجابی برای گوسفندان بالغ در نر ها را میتوان 65 الی 70 کیلو در نظر داشت و برای گوسفندان ماده سنجابی میتوان وزن 50 تا 55 کیلوگرم را در نظر داشت . میانگین وزن بره سنجابی در هنگام تولد برای نر ها 4.5 کیلوگرم و برای ماده ها حدود 4 کیلوگرم می باشد .

میش سنجابی

میش نژاد سنجابی یکی از برترین میش ها در میان گوسفندان ایرانی می باشد که با داشتن ویژگی ها و خصوصیات برتر میتواند بره های عالی و قدرتمندی پرورش دهد که برای تبدیل به نژاد برتر سنجابی مهیا باشند . میش های سنجابی علاوه بر قدرت بالا در تولید مثل برای ذبح و استفاده از گوشت نیز بسیار مورد توجه هستند بطوریکه برای خرید میش سنجابی به منظور استفاده از گوشت نیز تقاضای زیادی وجود دارد .

قوچ سنجابی

قوچ نژاد سنجابی به دلیل داشتن خصوصیات برتری که دارد برای استفاده در تولید مثل و جفت گیری گوسفندان بسیار پر تقاضا می باشد بطوریکه بسیاری از دامداران بدنبال خرید قوچ سنجابی هستند تا بتوانند بواسطه استفاده از قوچ سنجابی ، بتوانند بره های مناسبی تولید نمایند . قوچ سنجابی برای استفاده به منظور بهره وری از گوشت نیز بسیار مناسب می باشد .

انواع گوسفند سنجابی
انواع گوسفند سنجابی

بره سنجابی

بره نژاد سنجابی همواره یکی از سالم ترین بره ها برای پرورش و نگهداری می باشد بطوریکه بسیاری از دامداران در صورت خرید بره ، بره سنجابی را بیشتر مد نظر دارند . با توجه به اینکه این نژاد نیز در سال های اخیر مورد توجه کشور های دیگر نیز قرار گرفته در صورت خرید و پرورش میتواند بازدهی بیشتری داشته باشد .

زیست بوم گوسفند نژاد سنجابی

زیست بوم گوسفندان سنجابی همچون نژاد های مشابه نظیر گوسفند کردستان مناطق کوهستانی می باشد که با توجه به این تشابه زیست بوم میتوان دریافت که گوسفندان مناطق کوهستانی میتوانند در دسته بندی بهترین گوسفندان ایرانی جای بگیرند . مناطق زندگی گوسفند سنجابی شاه کوه و رودخانه قره سو و روستا های اطراف مناطق قصبه و روانسر می باشد .

از جمله مناطق شرقی که محل مناسبی برای پرورش این گوسفندان هستند میتوان به کوه های زنگیلان و نیز کماجار و ویس و خورین اشاره نمود . از سایر مناطق پرورش گوسفندان سنجابی میتوان به بسیاری از کوه های کرمانشاه و روستا های اطراف و قصر شیرین و توابع آن اشاره نمود .

قیمت گوسفند سنجابی

قیمت گوسفند زنده سنجابی همچون سایر نژاد های معرفی شده نظیر گوسفند افشاری قیمت مصوبی می باشد که در برخی از روز ها دچار کاهش و در برخی روز ها دچار افزایش میشود که متاسفانه در روز های اخیر همواره شاهد افزایش قیمت گوسفند بوده ایم و علی رغم تمهیداتی که گفته شد قیمت گوسفند زنده 98 نیز همچون سال 97 با افزایش همراه بود .

ویژگی های گوسفند سنجابی
ویژگی های گوسفند سنجابی

خصوصیات ظاهری گوسفند سنجابی

قبل از بیان خصوصیات ظاهری گوسفنده سنجابی به بررسی زنگ این نژاد می پردازیم . رنگ گوسفند سنجابی سفید یا نخودی می باشد که در برخی از موارد گوش ها و قسمتی از گردن و دست و پا های این نژاد دارای لکه های قهوه ای می باشند . داشتن مشخصه وزن گیری بالا در این نژاد سبب شده است تا این نژاد بزرگ جثه و پر گوشت دیده شود .

دنبه دایره ای شکل و بزرگ از دیگر مشخصه های ظاهری گوسفند سنجابی می باشد ، پر پشم بودن و داشن پشم با تراکم بالا نیز را میتوان از ویژگی های این نژاد دانست که در صرت نیز این گوسفند بسیار شبیه به نژاد گوسفند مغانی می باشد که ویژگی های مشترک و مشابهی نیز با یکدیگر دارند .

گوسفند نژاد سنجابی در این مقاله بصورت کامل مورد بررسی قرار گرفت و تمامی ویژگی ها برای این نژاد توضیح داده شد تا برای خرید گوسفند زنده سنجابی با هیچ سوالی در رابطه با ویژگی های این گوسفند مواجه نباشید و بتوانید با آگاهی کامل اقدام به خرید نمایید .

4/5 (1 Review)

همچنین ببینید

مشکل کبد چرب در دام زنده

سندروم کبد چرب در گاو

نام سندروم کبد چرب در گاو شرکت نیوشیپ تاریخ 98/04/15 نوع گاو زنده سال 98 …

3 دیدگاه

  1. واژه اصلی تلفظی برای این نژاد گوسفند په س سنجاوی هستش که داخل مطلب ذکر نکردید . توی مناطق کرمانشاه گوسفند په‌س سنجاوی تلفظ میشه و برای همین منطقه هستش

  2. عالیی بود مث همیشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *