خانه » گوسفند » گوسفند نژاد سنگسری
معرفی گوسفند سنگسری
معرفی گوسفند سنگسری

گوسفند نژاد سنگسری

نام گوسفند نژاد سنگسری
شرکت نیوشیپ
تاریخ 98/1/21
نوع گوسفند زنده
سال 98
نژاد سنگسری
متوسط وزن 50
ویژگی ها گوسفند گوشتی
شهر سمنان

گوسفند نژاد سنگسری به عنوان یکی از بهترین گوسفندان ایرانی با داشتن خصوصیات و ویژگی های مشخص و برتری که دارد بسیار مورد توجه دامداران و حتی افرادی که میخواهند به خرید دام زنده اقدام نمایند می باشد از این رو در این مقاله از وب سایت نیوشیپ به ارائه اطلاعاتی در رابطه گوسفنده سنگسری می پردازیم تا با شناخت کامل و دقیق از این نژاد اقدام به خرید آن در جهت پرورش در دامداری ها و یا استفاده از گوشت و ذبح نمایید ، در ادامه اطلاعات کامل و جامعی در رابطه با گوسفند سنگسری ارائه شده است .

گوسفند سنگسری

همانطور که در مقاله گوسفند چیست بطور کامل خدمتتان توضیح داده شد گوسفندان بنا به داشتن خصوصیات ظاهری و رفتاری در دسته بندی های مختلفی قرار میگیرند که در این میان برخی از گوسقندان دارای ویژگی های برتر و بهتری نسبت به سایرین هستند که همین ویژگی ها سبب میشود که محبوبیت این نژاد ها بیشتر باشد که گوسفند سنگسری با داشتن ویژگی های منحصر بفرد و بازدهی عالی یکی از برترین نژاد گوسفندان ایرانی می باشد که میتوانید بازدهی مناسبی در جهت پرورش و حتی ذبح داشته باشد .

خرید گوسفندان نژاد سنگسری
خرید گوسفندان نژاد سنگسری

خرید گوسفند سنگسری

با توجه به اینکه امروزه شائبات زیادی در رابطه با گوشت گوسفندان وجود دارد بیشتر افراد ترجیح میدهند تا با خرید گوسفند زنده و مشاهده سالم بودن و ذبح درست و اسلامی گوسفند اقدام به استفاده از گوشت آن نمایند تا اینکه در مراکز عرضه گوشت بصورت بسته بندی گوشت خریداری نمایند تا از این طریق با خرید دام زنده بتوانند گوشت با کیفیت گوسفند در اختیار داشته باشند که در این میان یکی از نژاد هایی که میتواند گوشت مناسبی به شما ارائه دهد نژاد گوسفند سنگسری می باشد .

پرورش گوسفند سنگسری

دوستان زیادی در تماس با مجموعه نیوشیپ در رابطه با بهترین نژاد گوسفندان ایرانی جهت پرورش و نگهداری و یا بره گیری و … سوال میکنند که در این رابطه باید گفت که در میان موارد و نژاد های مختلف موجود برای گوسفندان ، گوسفند سنگسری یکی از بهترین نمونه ها برای نگهداری می باشد چرا که در وهله اول در دسته گوسفندان گوشتی قرار دارد و وزن بالایی میگیرد که در هنگام فروش میتواند سود بیشتری عاید شما کند همچنین این نژاد بره هایی همواره سالم و قوی تولید میکنند بنابراین میتواند گزینه مناسبی برای پرورش باشد .

گوسفنده سنگسری برای ذبح

ذبح گوسفند سنگسری برای استفاده از گوشت جهت مهمانی ها و مراسمات مذهبی و عقیقه و … میتواند بازدهی خوبی برای خریدار داشته باشد چرا که همانطور که ذکر شد این گوسفند جزو گوسفندان سنگین وزن و وزن گیر می باشد و همچنین با داشتن درصد چربی کم میتواند گوشت بیشتری به شما تحویل دهد بنابراین یکی از پیشنهاد های ما برای خرید گوسفنده زنده ، خرید گوسفند سنگسری برای ذبح می باشد .

معرفی گوسفند سنگسری سمنان
معرفی گوسفند سنگسری سمنان

زنگ گوسفند نژاد سنگسری

گوسفندان در نژاد های مختلف در رنگ بندی های متنوعی وجود دارند که تشخیص برخی از آنها از روی رنگ پشم و خصوصیات ظاهری نیز انجام پذیر است که در تعریف رنگ گوسفند نژاد سنگسری باید گفت که رنگ پشم این نژاد نیز همچون گوسفند افشاری می باشد و بصورت دقیق تر بازه رنگی بین قهوه ای روشن و قهوه ای تیره و همچنین بور و کبود و نخودی می باشد .

زیست بوم گوسفند سنگسری

زیست بوم اصلی نژاد گوسفنده سنگسری شهر سمنان می باشد که نامگذاری این نژاد بر اساس محل زندگی و محل نگهداری سنگسری در این منطقه می باشد که در منطقه ای بنام مهدیشهر ( سنگسر ) این گوسفندان به وفور یافت میشوند و در ایل هایی همچون ایل سنگسر نیز میتوان جمعیت زیادی از این نژاد را مشاهده نمود که توسط دامداران نگهداری میشوند .

با توجه به اکوسیستم منطقه و شرایطی که وجود دارد گوسفندان سنگسری برای ییلاق و قشلاق به مناطق متنوعی برده میشوند تا امکان رشد بهتر و قرار گیری در شرایط بهتر برای این نژاد بوجود آید که در همین رابطه این نژاد برای ییلاق به مناطقی نظیر دماوند ، فیروز کوه ، شمیرانات و کرج و … برده میشوند و قشلاق این نژاد نیز در مناطق ورامین و حاشیه کویر سمنان می باشد .

پشم گوسفند سنگسری

خارج از بحث برتری نژادی و گوشت با کیفیت بالا و بدون چربی نژاد سنگسری باید این مورد را نیز در نظر داشت که گوسفندان سنگسری علاوه بر داشتن این خصوصیات ، دارای پشم با کیفیت و مناسبی نیز می باشند که به سبب داشتن پشم مرغوب و مناسب در جهت استفاده در صنایع مختلف نیز این نژاد دارای شهرت زیادی می باشد .

خصوصیات ظاهری گوسفند سنگسری

با توجه به اینکه گوسفندان سنگسری در مناطق بیابانی و سهل العبور زندگی میکنند و شرایط زندگی سختی با عبور از صخره ها و … ندارند بنابراین خصوصیات بدنی آنان نیز مطابق با این شرایط و توانایی زندگی در این محل ها می باشد که با این اوصاف این گوسفندان دارای دست و پاچه های نازک و باریکی هستند که توانایی عبور از محل های مختلف را به آنان میدهد بدون اینکه با مشکلی مواجه شوند .

معرفی گوسفند نژاد سنگسری
معرفی گوسفند نژاد سنگسری

گوسفند سنگسری دارای دنبه کوچکی می باشند که در برخی موارد این دنبه کوچک نیز وجود ندارد ، دنبالچه کوچکی نیز در پشت این نژاد وجود دارد که در برخی از موارد آنقدر کوچک می باشد که اصلا دیده نمیشود ، بر خلاف اکثر نژاد های موجود در بین گوسفندان ایرانی این نژاد در هر دو جنس میش و قوچ فاقد شاخ می باشد و در برخی موادر تنها برجستگی کوچکی به عنوان شاخ دیده میشود .

میش سنگسری

میش نژاد سنگسری یکی از برترین میش های موجود در بازار می باشد که بنا به داشتن ویژگی های مناسب در جهت تولید شیر و تولید بره های قدرتمند و همچنین درصد ابتلای کمتر به بیماری های حیوانی و … بسیار مورد توجه می باشد که میش سنگسری به منظور ذبح و استفاده از گوشت و همچنین پرورش و نگهداری از این نژاد نیز مورد توجه می باشد .

قوچ سنگسری

قوچ نژاد سنگسری به عنوان یکی از قدرتمند ترین گوسفند های نر در بین گوسفندان شناخته شده می باشد که در صورتیکه با میش مناسبی از نژاد برتری اقدام به تولید مثل نماید بدون شک بره هایی مناسب و سالم با قدرت بالا تولید خواهند شد که از این حیث قوچ سنگسری بسیار مورد توجه دامداران می باشد و همچنین به دلیل داشتن گوشت با کیفیت بالا و مناسب برای استفاده مورد توجه خریداران دام زنده نیز می باشد .

بره نژاد سنگسری

بره سنگسری بنا به اینکه از میش و قوچ سنگسری گرفته میشود و میش ها و قوچ های این نژاد از برتری های متعددی برخوردار هستند بنابراین همواره بره های قوی و سالمی هستند که امر مرگ و میر در بره های سنگسری بسیار پایین می باشد و در صورت رسیدن به بلوغ همواره گوسفندان مناسبی می باشند ، خرید بره سنگسری برای ذبح به منظور بهره وری از گوشت با کیفیت و کاملا بدون چربی این نژاد نیز بسیار مورد محبوبیت واقع شده است .

وزن گوسفند سنگسری

در این بخش به معرفی کامل خصوصیات تولیدی همچون متوسط وزن گوسفند سنگسری می پردازیم که در این رابطه باید گفت که وزن تولد بره نر سنگسری 43/2 کيلوگرم و وزن تولد بره ماده سنگسری 22/2 کيلوگرم می باشد ، وزن از شیر گیری بره نر سنگسری 86/26 کيلوگرم و وزن از شیرگیری بره ماده سنگسری نیز 73/20 کيلوگرم می باشد .

قیمت گوسفند سنگسری

قیمت گوسفنده سنگسری سوال بسیاری از کاربران سایت نیوشیپ و همچنین مراجعه کنندگان به این مجموعه می باشد که باید در این رابطه گفت که سیاست کاری مجموعه نیوشیپ بر مبنای رضایت مشتریان و ارائه قیمت های یکسان برای همه انواع نژاد های گوسفندان می باشد و برتری نژاد و تولید گوشت با کیفیت تر دلیلی برای گران فروشی نمی باشد بنابراین قیمت گوسفنده زنده سنگسری نیز همچون سایر نژاد ها می باشد .

گوسفند نژاد سنگسری در این مقاله بصورت کامل خدمت شما عزیزان معرفی گردید و تمامی خصوصیات و ویژگی های این نژاد مورد بررسی قرار گرفت تا با داشت اطلاع کامل از این نژاد اقدام به خرید گوسفند سنگسری نمایید که مجموعه دام شیپ این افتخار را دارد تا به عنوان مرکز خرید دام زنده تهران در خدمت شما عزیزان باشد .

5/5 (2 Reviews)

همچنین ببینید

مشکل کبد چرب در دام زنده

سندروم کبد چرب در گاو

نام سندروم کبد چرب در گاو شرکت نیوشیپ تاریخ 98/04/15 نوع گاو زنده سال 98 …

2 دیدگاه

  1. سلام
    من برای عقیقه کردن میخوام گوسفنده سنگسری بخرم که حدودا 50 کیلو وزن داشته باشه قیمتش چقد درمیاد ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *