خانه » گوسفند » گوسفند نژاد شاروله
عکس گوسفند شاروله
عکس گوسفند شاروله

گوسفند نژاد شاروله

نام گوسفند نژاد شاروله
شرکت نیوشیپ
تاریخ 98/02/16
نوع گوسفند زنده
سال 98
نژاد گوشتی - شیری
متوسط وزن 105
ویژگی ها گوسفند گوشتی
شهر مناطق مختلف کشور های فرانسه و چین و کانادا و ...

گوسفند نژاد شاروله یکی از برترین نژاد گوسفندان خارجی می باشد که بنا به داشتن ویژگی ها و خصوصیات برتر در دسته بندی بهترین نژاد ها قرار گرفته است. گوسفنده شاروله در ادامه معرفی نژاد های خارجی که میتوانند بازدهی خوبی برای دامداران داشته باشند در این مقاله از وب سایت نیوشیپ معرفی میگردد تا با در اختیار داشتن اطلاعات کامل و جامع در رابطه با این نژاد بتوانید برای خرید گوسفند زنده بهترین انتخاب را نمایید که بازدهی مناسبی برای شما داشته باشد.

گوسفند شاروله

گوسفند شاروله به عنوان یکی از پربازده ترین و به صرفه ترین نژاد ها برای پرورش و بهره وری از محصولات آن شناخته میشود که دارای خصوصیات برجسته ای نیز می باشد. خصوصیات منحصر بفرد این نژاد سبب شده است تا محبوب ترین نژاد برای پرورش در بین نژاد های خارجی باشد. خاستگاه گوسفنده شاروله را میتوان کشور فرانسه دانست و بیشترین درصد پرورش در میان نژاد های موجود در کشور فرانسه را به خود اختصاص داده است که برای استفاده های مختلف از جمله استفاده از گوشت و شیر و پشم و … مورد توجه قرار میگیرد.

ویژگی های گوسفندان شاروله فرانسه
ویژگی های گوسفندان شاروله فرانسه

نژاد

گوسفند های شاروله را میتوان بنا به استفاده ها و بازدهی های خاصی که دارند نگهداری کرد. در این میان ممکن است عده ای این نژاد را برای استفاده از گوشت پرورش دهند و با افزایش وزن اقدام به فروش گوسفند شاروله کنند و یا با ذبح این گوسفند از گوشت با کیفیت آن استفاده نمایند. عده ای نیز ممکن است برای استفاده از شیر و محصولات لبنی به پرورش این نژاد بپردازند. بنابر توضیحات ارائه شده میتوان گفت که گوسفند شاروله در دسته بندی گوسفند های شیری و گوشتی قرار میگیرد.

خرید گوسفنده شاروله

گوسفند شاروله یکی از نژاد هایی می باشد که علی رغم داشتن توانایی های متعدد میتواند در مناطق مختلف و زیست بوم های متنوع جهان به زندگی ادامه دهد. توانایی تحمل و زندگی در شرایط آب و هوایی و زیست بومی مختلف سبب شده است تا امکان صادرات این نژاد به سایر کشور ها و نقاط جهان نیز وجود داشته باشد تا تمامی دامداران در هر جای جهان امکان استفاده و بهره وری از این نژاد را داشته باشند بنابراین خرید گوسفنده شاروله میتواند برای مناطقی غیر از فرانسه نیز میسر باشد.

قیمت

قیمت گوسفند زنده 98 با افزایش در همین سال همراه بوده است که این افزایش قیمت برای نژاد هایی می باشد که در داخل کشور وجود دارند و توسط دامداران نگهداری میشوند. بدون شک نژاد های خارجی نیز در همین راستا با افزایش قیمت همراه می باشند و در صورتی که بخواهید اقدام به خریداری گوسفند نژاد خارجی نمایید باید هزینه بیشتری صرف نمایید.

سایر گوسفندان نژاد خارجی :

ژنتیک

بدون شک نژاد شاروله یکی از برترین نژاد ها و در عین حال ژنتیک ها در میان گوسفندان می باشد. داشتن توانایی هایی همچون توانایی بره های قوی که میتوانند قبل از سایر نژاد ها به بلوغ برسند و موارد دیگری همچون درصد دوقلوزایی و چند قلوزایی بالا ، وزن گیری بالا و کیفیت گوشت بطوریکه درصد کمی چربی داشه باشد و … سبب شده است تا این نژاد به عنوان یکی از ناب ترین ژنیتک های موجود شناخته شود. این نژاد 40 تا 50 درصد صادرات مواد ژنتیکی گوسفند فرانسه را شامل می‌ شود.

وزن گوسفند نژاد شاروله فرانسه

متوسط وزن گوسفند زنده شاروله را میتوان نزدیک به سایر نژاد ها با داشتن خصوصیات مشابه با این نژاد دانست چرا که داشتن دو ویژگی تولید شیر به میزان بالا در کنار قرار گیری در دسته بندی گوسفند های شیری سبب شده است تا این نژاد توانایی کسب وزن بسیار بالایی را نداشته باشد. میزان افزایش وزن روزانه در نژاد شاروله را میتوان روزی 351 گرم در نظر گرفت. وزن بره نر شاروله یک ماهه 10.8 کیلوگرم و وزن بره نر 70 روزه در این نژاد را میتوان 15.9 کیلوگرم در نظر گرفت.

متوسط وزن گوسفند شاروله در نر ها یعنی وزن قوچ شاروله را میتوان چیزی حدود 110 تا 150 کیلوگرم در نظر داشت و وزن گوسفند ماده شاروله یعنی میش شاروله نیز چیزی بیت 80 تا 90 کیلوگرم می باشد. رشد بره ها و قدرت وزن گیری در این نژاد از سایر نژاد ها بالاتر می باشد بنابراین توانایی وزن بالا را دارند.

زیست بوم

گوسفندان شاروله که مبدا و محل اصلی نگهداری آنها فرانسه می باشد توانایی سازگاری با محیط بالایی دارند بطوریکه در صورتی که به سایر کشور ها نیز صادر شوند توانایی زندگی در آنجا را نیز کسب خواهند کرد. این توانایی به حدی بالاست که گوسفندان شاروله را قادر به این میسازد که حتی در زمستان ها نیز بتوانند به چرا بروند و فقط شب ها به محل نگهداری بازگردانده شوند. هم اکنون نژاد شاروله علاوه بر فرانسه در مناطق دیگری نیز همچون کانادا ، سوئیس ، لهستان ، اسلواکی ، ژاپن ، ترکیه و چین نگهداری میشوند.

عکس گوسفند نژاد شاروله
عکس گوسفند نژاد شاروله

خصوصیات تولیدی

میزان باروری در گوسفندان شاروله بسیار بالا می باشد و درصد دوقلوزایی و چند قلوزایی نیز بالا می باشد. ماه دسامبر میلادی موقع زایش بسیاری از گوسفندان شاروله می باشد. بره هایی که در فوریه تا مارس متولد می شوند به همراه مادرانشان در مرتع پرورش داده می شوند. گوسفندان شاروله چه قوچ و میش هر دو نژاد های قدرتمندی برای بره زایی و جفت گیری هستند و در همین راستا موفق به تولید بره هایی سالم میشوند که توانایی وزن گیری بالایی دارند و در عین حال در برابر انواع بیماری ها مقاوم هستند.

خصوصیات ظاهری گوسفند شاروله

از جمله خصوصیات ظاهری گوسفند شاروله میتوان به داشتن بدن عضلانی و نسبتا کوچک نسبت به میزان وزن اشاره نمود. رنگ این گوسفند را میتوان سفید شکری دانست که در برخی موارد نیز دارای لکه هایی می باشد. نژاد شاروله دارای پا های کوتاه و فاقد پشم می باشد همچنین دارای کمر دراز و ران کپل و ماهیچه ای می باشد.

گوسفند نژاد شاروله به عنوان یکی از برترین نژاد گوسفندان خارجی در این مقاله از نیو شیپ خدمت شما عزیزان معرفی گردید. گوسفند های شاروله با وزن بالایی که دارند میتوانند گوشت بسیار زیادی نسبت به سایر نژاد ها تحویل دهند اما داشتن ویژگی های تولیدی منحصر بفرد سبب شده است تا این نژاد بیشتر برای پرورش در نظر گرفته شود.

4/5 (1 Review)

همچنین ببینید

مشکل کبد چرب در دام زنده

سندروم کبد چرب در گاو

نام سندروم کبد چرب در گاو شرکت نیوشیپ تاریخ 98/04/15 نوع گاو زنده سال 98 …

2 دیدگاه

  1. گوسفنده شاروله همون گوسفنده شال هستش ؟

    • با سلام
      خیر تفاوت دارن و از دو نژاد مختلف هستن ، برای کسب اطلاعات کامل راجع به گوسفند شاروله میتونید مقاله رو مطالعه کنید و برای کسب اطلاعات راجع به گوسفند شال میتونید به مطلب مربوطه مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *