خانه » گوسفند » گوسفند نژاد قره گل
ویژگی های گوسفند قره گل
ویژگی های گوسفند قره گل

گوسفند نژاد قره گل

نام گوسفند نژاد قره گل
شرکت نیوشیپ
تاریخ 98/02/28
نوع گوسفند زنده
سال 98
نژاد گوشتی - شیری - پشمی
متوسط وزن 75
ویژگی ها گوسفند گوشتی ، پشمی و شیری
شهر بیابان های سرخس

گوسفند نژاد قره گل یکی از برترین و بهترین نژاد گوسفندان ایرانی می باشد که با توجه به داشتن ویژگی های مختلف برای مصارف مختلف مورد استفاده قرار میگیرد. گوسفندان قره گل همواره در دسته بندی پر بازده ترین نژاد در بین نژاد هایی با بازدهی بالا قرار داشته است و همین مورد سبب شده است تا گوسفنده قره گل به منظور پرورش و پروار کردن و یا ذبح و استفاده از گوشت بسیار مورد توجه باشد. در ادامه این مقاله از سایت نیوشیپ اطلاعات کاملتری در رابطه با این نژاد ارائه خواهیم داد.

گوسفند قره گل

یکی از قدیمی ترین نژاد های گوسفندان که از تمدن های گذشته تا کنون وجود داشته است و همچنان در حال زیست می باشد و بازدهی خوبی دارد نژاد قره گل می باشد که در زبان های مختلف با تلفظ های مختلفی این گوسفند را می شناسند که از جمله این موارد میتوان به Karagül  ( ترکیه ) ،  Karakul’skaya ( روسیه ) ، Astrakhan و Bukhara در سایر زبان ها اشاره نمود. بازدهی و میزان نتیجه بخشی این نژاد به حدی زیاد می باشد که در قومیت های مختلف و نقاط متنوع نیز مورد استفاده قرار میگیرد.

خرید گوسفند قره گل
خرید گوسفند قره گل

نژاد گوسفند قره گل

گوسفندان قره گل میتوانند به منظور های مختلف نگهداری شوند که از جمله این موارد میتوان پرورش و نگهداری برای استفاده از گوشت و یا پشم و لبنیات مربوطه اشاره نمود چرا که این نژاد در دسته بندی گوسفند های شیری و گوشتی و پشمی قرار میگیرد که در ابتدا تها به منظور استفاده از پشم برای پرورش مورد استفاده قرار میگرفت.

خرید گوسفنده قره گل

خرید گوسفند قره گل برای دامداران میتواند سود زیادی به ارمغان آورد چرا که در صورت نگهداری میتوانند از شیر و پشم این نژاد نهایت استفاده را نمایند و در صورتیکه میخواهد اقدام به فروش گوسفند قره گل نمایند میتوانند با پروار کردن این نژاد سود خوبی از فروش آن کنند. گوسفندان قره گل استعداد بالایی در وزن گیری دارند و میتوانند با تغذیه مناسب در مدت زمان کمی وزن بالایی را کسب نمایند.

تاریخچه

این نژاد یکی از قدیمی ترین نژاد ها در بین گوسفندان می باشد که برخی شواهد باستانی نشان از قدمت بالای آن دارد بطوریکه برخی معتقدند این نژاد از 1400 سال قبل از میلاد وجود داشته است و به منظور های مختلف از آن نگهداری می شده است. در حکاکی های مختلف در معبد بابلی ها میتوان شواهدی مبنی بر وجود این نژاد در زمان های قدیم نیز وجود دارد.

معرفی نژاد گوسفند قره گل
معرفی نژاد گوسفند قره گل

نام این نژاد را میتوان به گرفته شدن از روستایی به همین نام یعنی قره گل در دره رود آمو دریا در غرب ترکستان نسبت داد. تعداد زیادی از گوسفندان قره گل در نامیبیا وجود دارد که وجود این نژاد در منظقه ذکر شده را میتوان به این نسبت داد که برای اولین بار توسط استعماگران آلمانی به این منطقه برده شده است.

زیست بوم

گوسفندان قره گل همچون گوسفند شال یکی از گونه هایی می باشد که مناسب پرورش در مناطق گرم و بیابانی می باشد و بازدهی این نژاد در مناطقی با آب و هوا و اقلیم گرم و خشک بیشتر می باشد بنابراین دامدارانی که شرایط محیطی متناسب با این نژاد دارند میتوانند اقدام به خرید این نژاد نمایند. زیست بوم مختص به این نژاد را میتوان به بیابان های سرخس نسبت داد که در ایران با نام گوسفندان قره گل سرخسی نیز شناخته میشوند.

قیمت

قیمت گوسفند زنده 98 یکی از دغدغه های چالش آفرین برای فروشندگان و خریداران دام زنده می باشد که همچنان حل نشده است. گوسفندان قره گل به عنوان یکی از برترین نژاد میتوانند قیمتی فراتر از قیمت در نظر گرفته شده برای سایر نژاد ها داشته باشند اما مجموعه نیوشیپ جهت رضایت شما عزیزان با قیمت مصوب برای تمامی دام ها اقدام به عرضه این نژاد می نماید.

خصوصیات ظاهری

گوسفندان قره گل نژادی با جثه متوسط هستند که دارای دنبه بزرگی می باشند که مملو از چربی می باشد و همین باعث شده است تا دنبه سایز بزرگی داشته باشد. رنگ بدن و پشم گوسفندان قره گل در زمان برگی مشکی می باشد و با افزایش سن و رسیدن به بلوغ رنگ بدن و پشم به خاکستری متمایل میشود و اما همچنان رنگ دست و پا ها و سر مشکی باقی میماند. بینی و صورت این نژاد دارای انحنا و پیچ می باشد که این امکان را به این نژاد میدهد تا بتواند به راحتی رد میان گرد و غبار و شرایط محیطی سخت مقاومت کند. گوش‌ های بلند دارند که همیشه به سمت پایین و اندکی به جلو حرکت می‌ کنند همچنین قوچ های قره گل دارای شاخ می باشند اما میش ها میتوانند در مواردی شاخ داشته باشند و در برخی موارد نیز فاقد شاخ باشند.

خرید گوسفند نژاد قره گل
خرید گوسفند نژاد قره گل

وزن

وزن گوسفنده زنده یکی از مهمترین معیار ها در انختاب دام زنده تهران و سایر شهر هایی می باشد که عزیزان اقدام به خرید می نمایند که در رابطه با وزن گوسفند قره گل باید گفت که متوسط وزن این نژاد بین 75 کیلوگرم می باشد. میانگین وزن قوچ قره گل را میتوان وزنی بین 75 تا 100 کیلوگرم و متوسط وزن میش قره گل را میتوان 45 تا 70 کیلوگرم دانست.

گوسفند نژاد قره گل با تمامی اطلاعات و کاملترین جزئیات در این مقاله خدمت شما عزیزان معرفی گردید تا در انتخاب دام زنده مورد نظر خود با هیچ مشکلی مواجه نباشید. خرید انواع دام زنده تهران و مشهد و اسفهان و سایر شهر های ایران را میتوانید از مجموعه معتبر نیوشیپ انجام دهید.

4/5 (1 Review)

همچنین ببینید

جفت ماندگی در گاو ماده

بیماری جفت ماندگی در گاو

نام بیماری جفت ماندگی در گاو شرکت نیوشیپ تاریخ 98/03/23 نوع گاو سال 98 نژاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *