خانه » گوسفند » گوسفند نژاد قشقایی
خرید گوسفند قشقایی
خرید گوسفند قشقایی

گوسفند نژاد قشقایی

نام گوسفند نژاد قشقایی
شرکت نیوشیپ
تاریخ 98/02/03
نوع گوسفند زنده
سال 98
نژاد گوشتی
متوسط وزن 70
ویژگی ها گوسفند گوشتی
شهر استان فارس و مناطق جنوبی کشور

گوسفند نژاد قشقایی با داشتن ویژگی ها و خصوصیات برتر در دسته بندی بهترین نژاد گوسفندان ایرانی قرار میگیرد. همانطور که نام گذاری بسیاری از گوسفندان ایرانی بنا به زیست بوم و محل زندگی صورت میگیرد گوسفنده قشقایی نیز با نام محل زندگی و زیست بوم مربوطه شناخته شده می باشد. در ادامه بررسی و معرفی بهترین نژاد ها از گوسفندان ایرانی همچون گوسفند افشاری و … در این مقاله تصمیم به معرفی نژاد گوسفند قشقایی گرفتیم. اطلاعات کامل راجع به این نژاد در ادامه این مقاله از سایت گوسفند زنده نیوشیپ ارائه شده است .

گوسفند قشقایی

گوسفند نژاد قشقایی یکی از پربازده ترین گوسفند هایی می باشد که میتواند برای مصارف مختلف مورد استفاده قرار بگیرد. تقاضای زیاد و فراوان برای خرید این نژاد نشان از محبوبیت زیاد این نژاد در بین دامداران و افراد می باشد. داشتن ویژگی هایی نظیر استعداد بالا در وزن گیری و ابتلا نشدن به بیماری های مختلف و سازگاری با شرایط زندگی در مناطق مختلف و … را میتوان از جمله عوامل دخیل در محبوبیت نژاد قشقایی دانست. این نژاد علاوه بر اینکه در دامداری های سنتی و صنعتی پرورش داده میشود ، توسط ایلات عشایر نیز نگهداری میشود .

فروش گوسفنده قشقایی
فروش گوسفنده قشقایی

گوسفنده قشقایی محبوب ترین نژاد برای پرورش و نگهداری از نظر بسیاری از دامداران می باشد. داشتن ویژگی های بخصوص که موجب نگهداری هرچه بیشتر این نژاد شده اند در راستای افزایش جمعیت گوسفند قشقایی بسیار موثر بوده اند. ایلات عشایر جنوب از عمده پرورش دهندگان این نژاد و در عین حال یکی از بزرگترین ارائه دهندگان دام و تامین گوشت قرمز مورد نیاز جامعه هستند که پراکنش و جمعیت زیاد این دام نژاد قشقایی این اجازه را به آنها میدهد .

خرید گوسفنده قشقایی

خرید گوسفند قشقایی در سال های اخیر افزایش داشته است که سبب این افزایش را میتوان بازدهی فوق العاده این نژاد دانست. خرید گوسفنده قشقایی به منظور پرورش و نگهداری توسط دامداران صورت میگیرد. چرا که در کمترین بازه زمانی ممکن گوسفندان قشقایی میتوانند بهترین نتایج را برای دامداران به ارمغان آورند. از سوی دیگر کیفیت بالای گوشت نژاد قشقایی نیز سبب شده است تا تقاضا برای خرید گوشت گوسفند قشقایی بالا برود و در نتیجه خرید این گوسفند روند صعودی داشته باشد .

نژاد گوسفند قشقایی

نژاد گوسفند قشقایی به عنوان یکی از برترین نژاد ها در میان نژاد های موجود در بین گوسفندان ایرانی را میتوان نژاد و دسته گوشتی معرفی نمود. گوسفند قشقایی نیز همچون گوسفند سنجابی میتواند در شرایط سخت نیز موفق به کسب وزن بالایی نسبت به سایر نژاد ها شود. وزن بالای نژاد قشقایی در کنار کیفیت بالای گوشت می باشد و اینطور نیست که وزن بالا به علت داشتن چربی زیاد باشد بلکه یکی از با کیفیت ترین و بهترین گوشت های مصرفی را داراست.

قیمت گوسفندان قشقایی

قیمت گوسفند زنده 98 و قیمت بره زنده 98 همچون سال قبل با افزایش روبرو بوده است. قیمت تمامی نژاد ها اعم از افشاری و سنگسری و مغانی و قشقایی و … تا حدودی رشد داشته است. قیمت گوسفنده قشقایی نیز در مجموعه نیوشیپ همچون سایر نژاد ها برای مشتریان عزیز ارائه میگردد تا با قیمت مصوب برای دام بتوانند بهترین گوشت و با کیفیت ترین گوشت را در اختیار داشته باشند.

قوچ قشقایی

قوچ نژاد قشقایی به گوسفندان نر این نژاد اطلاق میگردد. قوچ قشقایی دارای ویژگی ها و مشخصه های منحصر بفردی می باشد که سبب تمایز قوچ این نژاد با سایر نژاد ها شده است. در تولید مثلی که قوچ اصیل قشقایی وجود داشه باشد بدون شک بره های قدرتمند و با خصوصیات برتر بوجود می آیند. خرید قوچ قشقایی بسیار مورد توجه دامداران می باشد تا از این طریق موفق به تولید بره های سالم و قدرتمند شوند همچنین در برخی موارد فروش قوچ قشقایی برای ذبح و استفاده از گوشت نیز انجام میگیرد.

ویژگی های گوسفند نژاد قشقایی
ویژگی های گوسفند نژاد قشقایی

میش قشقایی

میش قشقایی را میتوان یکی از برترین میش ها در بین گوسفندان نژاد ایرانی دانست. تولید بره های سالم و امکان جفت گیری این میش با سایر نژاد ها در کنار داشتن گوشت با کیفیت که یکی از باکیفیت ترین گوشت های گوسفندی را داراست سبب محبوبیت و معروفیت میش اصیل قشقایی شده است. بره های متولد شده از میش قشقایی توانایی وزن گیری بالا را دارند و درصد ابتلا به بیماری های بعد از تولد بره در خوده میش و بره بسیار کم می باشد از این جهت میتوانید خرید میش قشقایی به عنوان داشتن میشی با کیفیت را مد نظر داشته باشید.

بره قشقایی

بره نژاد قشقایی از قوی ترین و پربازده ترین بره هایی می باشد که میتوانید برای خرید و نگهداری جهت پرورش و پروار کردن انتخاب کنید. بره قشقایی برای پروار بندی بسیار مناسب می باشد چرا که توانایی رشد در شرایط سخت را نیز دارد و همچنین میتواند وزن و حجم بالایی بگیرد بنابراین در هنگام فروش بره قشقایی سود بیشتری عاید دامداران میشود. خرید بره قشقایی نیز در برخی از موارد برای ذبح مشاهده میگردد که مجموعه نیو شیپ جهت رفاه حال شما عزیزان اقدام به ارائه بره قشقایی نیز می نماید.

وزن گوسفند قشقایی

متوسط وزن گوسفند قشقایی بنا به اینکه در دسته بندی گوسفندان گوشتی قرار میگیرد بنابراین باید رقمی بالاتر از نژاد های پشمی باشد. متوسط وزن گوسفند زنده در نژاد های مختلف میتواند رقمی بالاتر و یا پایین تر از نژاد های دیگر باشد. وزن گوسفند قشقایی بالغ در جنس نر 74 کیلوگرم و وزن گوسفند قشقایی ماده بالغ نیز به 56 کیلوگرم میرسد ، وزن گوسفند نژاد قشقایی در یک سالگی در جنس نر 39 کیلوگرم و در جنس ماده 35 کیلوگرم می باشد ، وزن بره نر قشقایی در 6 ماهگی 32 کیلوگرم و وزن بره ماده قشقایی در 6 ماهگی به 30 کیلوگرم میرسد.

ویژگی های گوسفند قشقایی
ویژگی های گوسفند قشقایی

وزن بره در 3 ماهگی در جنس نر 23 کیلوگرم و در جنس ماده به 21 کیلوگرم میرسد.وزن بره قشقایی در جنس نر در هنگام تولد حدود 3.5 کیلوگرم می باشد و برای جنس ماده نیز در این نژاد میتوان وزن 3 کیلوگرم در نظر گرفت که این وزن برای بره های این نژاد وزنی مناسب در هنگام تولد می باشد.

زیست بوم گوسفند نژاد قشقایی

زیست بوم و محل زندگی گوسفندان قشقایی را میتوان نواحی جنوبی کشور دانست. زیست بوم اصلی این نژاد در منطقه فارس می باشد که توسط ایل ترک قشقایی نگهدای میشوند. منطقه فارس که یکی از مناطق تقریبا دارای آب و هوای گرم می باشد برای زیست و رشد این نژاد مناسب می باشد. گوسفنده نژاد قشقایی توانایی تحمل آب و هوای مختلف را نیز داراست.

خصوصیات ظاهری گوسفندان قشقایی

گوسفندان قشقایی دارای خصوصیات ظاهری کمی متفاوت با سایر گوسفند های معرفی شده تا کنون همچون گوسفند افشاری هستند. از خصوصیات ظاهری گوسفندان قشقایی میتوان به داشتن سر کشیده و مثلثی ، پوزه گرد و برجستگی روی بینی اشاره نمود. در این نژاد ممکن است پیشنی کمی صاف تا برجسته باشد همچنین قوچ نژاد قشقایی دارای شاخ و میش این نژاد بدون شاخ می باشد.

بررسی نژاد قشقایی
بررسی نژاد قشقایی

گوش های میش و قوچ قشقایی افتاده و اکثرا بلند می باشند. دست و پای گوسفندان قشقایی معمولا متوسط می باشد و نه اندازه ای کوتاه و نه بلند ندارند. در گوسفندان نژاد قشقایی دنبه گرد و کوتاه بوده و معمولا بالا‌تر از مفصل خرگوشی قرار می‌ گیرد و از وسط دارای نیم چاک می‌ باشد. دنبالچه صاف و بدون برگشتگی است . رنگ پشم در هنگام تولد و برگی قهوه ای روشن تا قهوه ای تیره می باشد که با افزایش سن و به بلوغ رسیدن این رنگ حالت روشن تری به خود میگیرد.

تولید مثل گوسفند قشقایی

فصل زایش گوسفندان قشقایی پاییز و زمستان می باشد که درصد دوقلو زایی این نژاد 2 الی 3 درصد می باشد. درصد دوقلوزایی را میتوان با استفاده از راهکار های مختلف نیز بالابرد. درصد بره زایی در گوسفندان نژاد قشقایی 90 درصد و درصد باروری برای میش قشقایی 96 درصد می باشد که این ارقام برای این نژاد بسیار خوب می باشد.

پشم گوسفند قشقایی

پشم گوسفند قشقایی یکی از مرغوب ترین پشم ها در بین گوسفندان می باشد که میتوان از آن در صنایع مختلف نیز استفاده کرد. علاوه بر داشتن گوشت با کیفیت پشم این نژاد نیز مورد توجه می باشد. میزان پشم بره 6 ماهه 0.7 کیلوگرم و برای میش بالغ 1.05 و برای قوچ بالغ 1.85 کیلوگرم می باشد.

گوسفند نژاد قشقایی با تمامی خصوصیات در این مقاله خدمت شما عزیزان معرفی گردید. برای خرید گوسفند قشقایی جهت ذبح که یکی از باکیفیت ترین گوشت ها را داراست و همچنین اطلاع دقیق از قیمت این نژاد میتوانید با شماره های داخل سایت در تماس باشید.

3.5/5 (4 Reviews)

همچنین ببینید

مشکل کبد چرب در دام زنده

سندروم کبد چرب در گاو

نام سندروم کبد چرب در گاو شرکت نیوشیپ تاریخ 98/04/15 نوع گاو زنده سال 98 …

2 دیدگاه

  1. گوسفند قشقایی برای سر بریدن و استفاده از گوشت بی نظیره هم وزن گوشت بیشتری میده هم چربی کمتری داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *