خانه » گوسفند » گوسفند نژاد مرینوس
ویژگی گوسفندان مرینوس
ویژگی گوسفندان مرینوس

گوسفند نژاد مرینوس

نام قیمت گوساله زنده
شرکت نیوشیپ
تاریخ 98/02/25
نوع گوسفند زنده
سال 98
نژاد پشمی
متوسط وزن 50
ویژگی ها گوسفند پشمی
شهر جنوب غربی اسپانیا و استرالیا و نیوزلند

گوسفند نژاد مرینوس که در ادامه معرفی بهترین گوسفندان نژاد خارجی معرفی میگردد یکی از محبوب ترین نژاد ها برای پرورش می باشد که بنا به خصوصیات و ویژگی های منحصر بفردی که دارد تقریبا توسط تمامی افراد شناخته شده می باشد. پرورش گوسفنده مرینوس میتواند به منظور های مختلفی صورت بگیرد تا دامداران بتوانند از بازدهی این نژاد بهره ببرند که در ادامه این مقاله از وب سایت نیوشیپ به معرفی گوسفندان مرینوس می پردازیم تا بیشتر با این نژاد آشنا شوید.

گوسفند مرینوس

گوسفند مرینوس یکی از متفاوت ترین نژاد ها در بین گوسفندان می باشد که نگهداری و پرورش این نژاد با هدفی غیر از استفاده از گوشت صورت میگیرد بنابراین این نژاد بسیار متفاوت با سایر نژاد هایی می باشد که تا کنون خدمت شما معرفی گردیده است. پرورش هر گونه و نژادی از گوسفندان بنا به هدف های خاصی دنبال میشود برای مثال نژاد هایی نظیر گوسفند شاروله و گوسفند های لند در جهت استفاده از گوشت و مواد پروتئینی حاصل از شیر این نژاد ها پرورش داده میشوند.

انواع گوسفندان مرینوس
انواع گوسفندان مرینوس

رویکرد بسیاری از دامداران پرورش گوسفند به منظور بهره وری از گوشت و شیر و لبنیات می باشد اما وجود نژاد هایی همچون نژاد مرینوس میتواند این رویکرد را تغییر دهد چرا که این نژاد در هیچکدام از دسته های گوسفندان گوشتی و شیری قرار ندارد بلکه در دسته بندی گوسفندان پشمی قرار دارد و عمده دلیل نگهداری از این نژاد استفاده از پشم مرغوب و زیاد آن می باشد. اگر به دنبال فروش پشم هستید میتوانید این نژاد را به عنوان بهترین نژاد در بین گوسفندان پشمی انتخاب نمایید.

خرید گوسفند مرینوس

خرید گوسفنده مرینوس تنها به منظور استفاده از پشم این نژاد به صرفه می باشد و میتواند بازدهی خوبی برای دامداران داشته باشد. این گوسفندان در مقایسه با سایر گوسفندانی که در دسته بندی گوسفندان گوشتی قرار میگیرند دارای جثه کوچکتری هستند اما استعداد و قدرت پرورش پشم در این نژاد به قدری بالا می باشد که در ظاهر پر جثه تر از نژاد های گوشتی هم به نظر میرسند.

زیست بوم

در تعریف زیست بوم و خاستگاه اصلی این نژاد باید گفت که محل زایش و کشف اصلی این نژاد را میتوان جنوب غربی اسپانیا دانست که در قرن دوازدهم این نژاد شناخته شد و بعد از گدشت سال ها و بهره وری از این نژاد در این مناطق و اثبات امکان زیست در سایر مناطق هم اکنون در نقاط دیگری همچون استرالیا و نیوزلند پرورش داده میشود و در جهت استفاده از پشم مورد نیاز در صنایع مختلف از این گوسفندان نگهداری میشود.

خصوصیات ظاهری

از جمله بارز ترین خصوصیات ظاهری گوسفندان مرینوس میتوان به داشتن پوست چین دار اشاره نمود. میش های مرینوس فاقد شاخ می باشند و قوچ مرینوس نیز میتواند در مواردی بدون شاخ باشد اما عموما میش ها دارای شاخ هایی هستند که در صورت رشد زیاد بصورت پیچ خورده نمایان میشوند. پشم گوسفند مرینوس پیچ دار و رشد 4.6 تا 6.7 سانتی متری در سال را دارد. گوسفندان مرینوس با داشتن پشم زیاد در نگاه اول از سایر گوسفندان و نژاد ها تشخیص داده میشوند.

فروش گوسفند مرینوس
فروش گوسفند مرینوس

میزان پشم تولیدی

بدون شک در میان انواع گوسفندان اعم از گوسفندان ایرانی و خارجی یکی از با کیفیت ترین پشم ها متعلق به نژاد مرینوس می باشد. در تعریف طول پشم این نژاد باید گفت که 65 – 100 میلی متر در موقع پشم چینی طول دارد که این میزان از نظر طول بسیار مطلوب و با کیفیت می باشد. گوسفند مرینوس نیز در انواع مختلفی وجود دارد که در این میان معروف ترین این انواع نژاد ساکسون مرینوس می باشد که میانگین 3 – 6 کیلوگرم پشم در سال تولید می کند و همچنین نژاد peppin رم مرینوس می تواند تا 18 کیلوگرم پشم در سال تولید کند.

انواع پشم گوسفند مرینوس

  • پشم پهن : دارای 23 تا 24.5 میکرو متر قطر
  • پشم متوسط : 19.6 تا 22.9 میکرو متر قطر
  • پشم خوب : 18.6 تا 19.5 میکرو متر قطر
  • پشم فوق العاده : 15 تا 18.5 میکرومتر قطر

گوسفند نژاد مرینوس یه عنوان یکی از گوسفندان با استعداد در تولید پشم شناخته شده می باشد که در این مقاله بصورت کامل به ارائه توضیحات در رابطه با این نژاد پرداختیم تا آشنایی کاملی در رابطه با این گوسفند داشته باشید. جهت اطلاع از قیمت روز گوسفند زنده تهران و سایر شهر ها میتوانید با شماره های داخل سایت در تماس باشید.

2.5/5 (2 Reviews)

همچنین ببینید

مشکل کبد چرب در دام زنده

سندروم کبد چرب در گاو

نام سندروم کبد چرب در گاو شرکت نیوشیپ تاریخ 98/04/15 نوع گاو زنده سال 98 …

2 دیدگاه

  1. اخه مگه گوسفنده مرینوس چقد پشم میده و پشم چقد به فروش میره که سودی آوره این نژاد ؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *