خانه » گوسفند » گوسفند نژاد مهربان
ویژگی های نژاد مهربان
ویژگی های نژاد مهربان

گوسفند نژاد مهربان

نام گوسفند نژاد مهربان
شرکت نیوشیپ
تاریخ 98/02/23
نوع گوسفند زنده
سال 98
نژاد گوشتی - شیری
متوسط وزن 68
ویژگی ها گوسفند گوشتی
شهر همدان ، زنجان ، کردستان

گوسفند نژاد مهربان به عنوان یکی از بهترین نژاد گوسفندان ایرانی در بسیاری از مناطق ایران در حال زیست می باشد و بنا به داشتن خصوصیات و ویژگی های منحصر بفرد و پر بازدهی که دارد برای پرورش از محبوبیت زیادی برخوردار است از این رو در این مقاله از وب سایت نیوشیپ به بررسی و معرفی گوسفنده مهربان می پردازیم. این نژاد در کنار سایر نژاد ها نظیر گوسفند افشاری جزو پرجمعیت ترین و پربازده ترین نژاد هایی می باشند که توسط دامداران برای نگهداری و پرورش استفاده میگردند که در ادامه اطلاعات کاملی راجع به این نژاد ارائه میگردد.

گوسفند مهربان

به عنوان دامدار و کسی که میخواهید به نگهداری و پرورش گوسفند بپردازید باید راجع به نژاد های مختلف گوسفندان اطلاعاتی در اختیار داشته باشید تا با استفاده از این اطلاعات و تطبیق این موارد با شرایط محیطی خود اعم از آب و هوایی و زیست بومی دست به انتخاب نژاد خاصی برای نگهداری بزنید که در این میان نژاد گوسفندمهربان یکی از برترین نژاد ها با داشتن خصوصیات و ویژگی های منحصر بفرد می باشد که میتواند از نظر پرورشی و حتی از نظر کشتاری برای استفاده از گوشت بسیار به صرفه باشد.

خرید گوسفند نژاد مهربان

خرید گوسفنده مهربان به منظور نگهداری و پرورش جهت پروار کردن و یا خرید جهت ذبح و استفاده از گوشت میتواند به صرفه باشد چرا که گوسفندان نژاد مهربان همواره یکی از پر تقاضا ترین نژاد ها برای خرید هستند که میتوانند بازدهی و نتیجه خوبی داشته باشند. بسیاری از دامدارانی که شرایط محیطی متناسب با شرایط گوسفند مهربان داشته باشند برای نگهداری این نژاد را انتخاب میکنند تا از مزایای پرورش و فروش گوسفند مهربان بهره مند شوند.

عکس گوسفنده مهربان
عکس گوسفنده مهربان

زیست بوم

همانطور که در مقاله گوسفند چیست اشاره شد هر گوسفندی در شرایط محیطی خاص و منحصر به خود میتواند بازدهی و نتیجه بهتری داشته باشد که در این میان نژاد مهربان نیز به عنوان یکی از نژاد های گوسفندان ایرانی در زیست بوم خاصی پرورش داده شده است که از جمله مناطق پرورش و خاستگاه این نژاد میتوان به همدان اشاره نمود. خاستگاه اصلی نژاد مهربان یکی از روستا های استان همدان با نام روستای مهربان می باشد. این نژاد علاوه بر همدان در نقاط دیگری نظیر زنجان و کردستان نیز پرورش داده میشود.

نژاد

در معرفی کامل تر نژاد گوسفند مهربان باید گفت که این نژاد بنا به ویژگی های خاصی که دارد در هر دو دسته گوسفندان گوشتی و گوسفندان شیری قرار میگیرد. گوسفند مهربان یکی از بهترین و با کیفیت گوشت ها را دارد بنابراین برای خرید گوشت با کیفیت گوسفند میتوانید این نژاد را در نظر داشته باشید و همچنین این نژاد میتواند شیر با کیفیتی نیز در مقدار بالا نسبت به سایر نژاد ها تولید نماید و در همین راستا در تولید مواد پروتئینی نیز نقش داشته باشد.

عکس گوسفند نژاد مهربان
عکس گوسفند نژاد مهربان

خصوصیات ظاهری

از جمله خصوصیات ظاهری این نژاد میتوان به داشتن بدن کشیده و دراز اشاره نمود. این گوسفندان علاوه بر کشیده بودن بدن دارای جثه و وزن بالایی می باشند به این علت گوسفندان پر و پر جثه ای دیده میشوند. قوچ نژاد مهربان اکثرا دارای شاخ می باشد و میش نژاد مهربان بدون شاخ هستند. سر و صورت این نژاد بدون پشم می باشد که گاها این بی پشمی تا حدود سینه نیز ادامه دارد. دارای دنبه بزرگ و فشرده ای می باشد که قیمت رویی دنبه دارای پشم می باشد و قسمت زیری یعنی داخلی فاقد پشم می باشد.

گوسفند نژاد مهربان به عنوان یکی از معروف ترین نژاد ها شناخته میشود که میتواند برای قربانی کردن و یا پرورش جهت بهره وری از مواد پروتئینی مورد استفاده قرار گیرد که در این مقاله از وب سایت نیوشیپ معرفی گردید. جهت خرید گوسفند زنده در تهران و حومه میتوانید با شماره های داخل سایت با ما در تماس باشید.

2/5 (1 Review)

همچنین ببینید

مشکل کبد چرب در دام زنده

سندروم کبد چرب در گاو

نام سندروم کبد چرب در گاو شرکت نیوشیپ تاریخ 98/04/15 نوع گاو زنده سال 98 …

2 دیدگاه

  1. سلام
    من میخوام چند راس گوسفند داشتی بخرم به نظر شما گوسفنده مهربان میتونه سود خوی برایم بیاره ؟

    • سلام گوسفنده نژاد مهربان یکی از بهترین نژاد ها بین گوسفندای ایرانیه که بنا به شرایط محیطی و محل نگهداری میتونه بازدهی خوبی داشته باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *