خانه » گوسفند » گوسفند نژاد های لند
گوسفند هایلند اسکاتلند
گوسفند هایلند اسکاتلند

گوسفند نژاد های لند

نام گوسفند نژاد های لند
شرکت نیوشیپ
تاریخ 98/02/15
نوع گوسفند زنده
سال 98
نژاد گوشتی - شیری
متوسط وزن 55
ویژگی ها گوسفند گوشتی
شهر شهر های اسکاتلند

گوسفند نژاد های لند یکی از معروف ترین گوسفندان جهان می باشد که در دسته بندی بهترین گوسفندان خارجی قرار میگیرد چرا که بنا به داشتن خصوصیات و ویژگی های منحصر بفردی که دارد یکی از پر بازده ترین نژاد ها می باشد که میتواند نتایج خوبی برای دامداران به ارمغان آورد. داشتن ویژگی هایی نظیر تولید پشم مرغوب با کیفیت بالا در کنار داشتن گوشت با کیفیت و توانایی شیردهی به میزان بالا و … سبب شده است تا این نژاد بسیار مورد توجه قرار گیرد که در ادامه این مقاله از نیوشیپ به بررسی دقیق تر گوسفنده های لند می پردازیم.

گوسفند هایلند

در وب سایت نیوشیپ به معرفی نژاد های مختلف از گوسفند زنده از جمله برترین نژاد های ایرانی پرداخته ایم و در ادامه روند معرفی نژاد های برتر به بررسی دقیق تر یکی از برترین نژاد گوسفندان خارجی با عنوان گوسفند های لند می پردازیم. گوسفندان های لند از نظر بازدهی بر اساس مقیاس های مختلف میتوانند بهترین بازدهی و نتایج را به ارمغان آورند. گوسفند هایلند که خواستگاه آن را میتوان اسکاتلند در نظر گرفت در مقایسه با سایر نژاد ها دارای برتری هایی می باشد که سبب محبوبیت این نژاد نسبت به سایر نژاد ها شده است.

ویژگی های گوسفند هایلند
ویژگی های گوسفند هایلند

گوسفندان سیاه چهره هایلند یکی از پرطاقت ترین و مقاوم ترین گوسفندان خارجی هستند که توانایی های بی نظیری در تحمل آب و هوای مختلف و شرایط متنوع دارند. محل تولید اصلی و خاستگاه این نژاد مناطق کوهستانی اسکاتلند می باشد بنابراین این نژاد توانایی تحمل شرایط سخت و آب و هوای کوهستانی را دارا می باشد و در صورتیکه در چنین زیست بومی پرورش یابد نیازی به مراقبت ویژه ندارند و با استفاده از تغذیه در همین محل میتواند نیاز های خود را برطرف سازد.

حتما ببینید : قیمت گوسفند زنده

خصوصیات ظاهری گوسفند نژاد هایلند

از جمله شاخص ترین خصوصیات ظاهری برای این نژاد میتوان به داشتن چهره ای سیاه در کنار داشتن شاخ برای هر دو جنس نر و ماده می باشد. شاخ در قوچ های لند بزرگ و سنگین و در عین حال پیچ خورده می باشد و این در حالیست که شاخ در میش های لند کمی کوچکتر می باشد. گوسفند هایلند در بخش هایی از بدن همچون ساق و صورت فاقد پشم می باشد و عموما دارای رنگ سیاه می باشد که در مواردی لکه هایی نیز در این سیاهی دیده میشود.

پشم گوسفند های لند

گوسفند های لند یکی از با کیفیت ترین گوشت ها را دارد از این رو برای ذبح و استفاده از گوشت بسیار مناسب می باشد و از سوی دیگر نیز توانایی زیادی در تولید شیر دارد بنابراین میتواند نسبت به سایر نژاد ها بازدهی بیشتری در شیردهی داشته باشد اما پشم این نژاد یکی از مرغوب ترین پشم ها در میان تمامی نژاد ها می باشد. پشم گوسفند هایلند دارای تار های ضخیمی می باشد که طول این تار ها گاها تا 30 سانتی متر هم میرسد. موارد استفاده از پشم این نژاد را میتوان در تهیه قالی و کاوا و تشک در نظر گرفت.

عکس گوسفند هایلند
عکس گوسفند هایلند

ترکیب پشم گوسفنده های لند به گونه ای می باشد که توانایی تحمل شرایط سخت از جمله آب و هوای گرم و همچنین آب و هوای سرد را به این موجود میدهد تا بتواند بدون هیچ مشکلی در زیست بوم ها و شرایط مختلف آب و هوایی زندگی کند. پشم این نژاد در ناحیه خارجی ضخیم و سرد است در حالی که سطح داخلی و مجاور بدن پشم های ظریف و گرم دارد که حیوان را در برابر تغییرات دمایی مقاوم می کند.

وزن گوسفند های لند

یکی دیگر از شاخصه های برتر در گوسفندان هایلند داشتن بدن عضلانی و در عین حال کوچک اشاره نمود که داشتن درصد بالای عضله سبب شده است تا چربی کمتری در بدن این نژاد وجود داشته باشد. متوسط وزن گوسفند زنده در نژاد هایلند در قوچ ها میتواند چیزی حدود 70 – 75 کیلوگرم باشد و در میش هایلند نیز میتواند چیزی حدود 50 – 55 کیلوگرم باشد.

گوسفند نژاد هایلند به عنوان یکی از برترین و پر بازده ترین نژاد گوسفندان خارجی در این مقاله از وب سایت نیو شیپ معرفی شد تا علاوه بر آشنایی با گوسفندان ایرانی با نژاد های خارجی نیز آشنایی داشته باشید و اطلاعات کاملی در این رابطه داشته باشید.

4/5 (1 Review)

همچنین ببینید

مشکل کبد چرب در دام زنده

سندروم کبد چرب در گاو

نام سندروم کبد چرب در گاو شرکت نیوشیپ تاریخ 98/04/15 نوع گاو زنده سال 98 …

2 دیدگاه

  1. گوسفند رومانف شباهت زیادی از نظر خصوصیات و ویژگی به گوسفند هایلند داره
    تو مطلب اشاره نکرده بودید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *