خانه » گوسفند » گوسفند نژاد کردستان ( گوسفند کردی )
گوسفند کردستان نیوشیپ
گوسفند کردستان نیوشیپ

گوسفند نژاد کردستان ( گوسفند کردی )

نام گوسفند نژاد کردستان
شرکت نیوشیپ
تاریخ 98/1/22
نوع گوسفند زنده
سال 98
نژاد کردستان
متوسط وزن 80
ویژگی ها گوسفند گوشتی
شهر کردستان ، کرمانشاه ، آذربایجان غربی

گوسفند نژاد کردستان در ادامه معرفی بهترین نژاد گوسفندان ایرانی در این مقاله از وب سایت نیوشیپ تقدیم حضورتان میگردد تا یکی دیگر از نژاد های گوسفند ایرانی را مورد بررسی قرار داده باشیم . گوسفند نژاد کردی نیز همچون نژاد هایی نظیر گوسفند افشاری از محبوبیت زیادی برخوردار می باشد . به گونه ای که خرید گوسفند کردستان از بیشترین تقاضا هایی می باشد که از سوی کاربران و مشتریان عزیز مجموعه نیوشیپ درخواست میگردد که در ادامه در رابطه با این نژاد اطلاعات بیشتری ارائه میگردد .

گوسفند کردستان

گوسفند نژاد کردستان یا همان گوسفند کردی نیز یکی دیگر از برترین نژاد های موجود در بین گوسفندان ایرانی می باشد . بنا به خصوصیات منحصر بفرد و ویژه ای که دارد در میان خریداران دام زنده و همچنین دامداران بسیار محبوب می باشد . چرا که این نژاد در دسته بندی گوسفند های گوشتی قرار میگیرد و با افزایش وزن و وزن بالایی که میگیرد میتواند برای پرورش بسیار پربازده باشد و همچنین در صورت خرید برای ذبح نیز میتواند درصد گوشت بیشتری تحویل خریدار دهد .

گوسفندان نژاد کردستان ( کردی )

گوسفنده کردستان یکی از نژاد هایی می باشد که همچون گوسفند نژاد افشاری تقاضا های زیادی مبنی بر خرید آن وجود دارد چرا که از طریق خرید آن میتوان به گوشت با کیفیت گوسفند دسترسی داشت . گوشت گوسفند کردستان یکی از برترین گوشت ها در میان نژاد های گوسفندی می باشد . و دارای درصد بسیار کمی از چربی می باشد بنابراین در صورت خرید میتوانید به گوشت با کیفیتی دسترسی داشته باشید .

گوسفند کردی

گوسفند کردی که همان گوسفند کردستان می باشد و بسیار از افراد به اشتباه فکر میکنند نژاد گوسفند کردی با نژاد گوسفند کردستان تفاوت دارد را میتوان محبوب ترین گوسفنده زنده برای نگهداری و پرورش محسوب کرد . چرا که وزن گیری عالی این نژاد در کنار کمبود خطر ابتلا به بیماری های حیوانی و تولید بره هایی سالم با داشتن خصوصیات عالی و توانایی زندگی در شرایط سخت و زیست بوم های متنوع سبب شده است تا این نژاد برای پرورش و نگهداری بیشتر مورد توجه قرار گیرد .

خرید گوسفند کردستان

خرید گوسفند کردستان نسبت به سایر نژاد های موجود در بین گوسفندان میتواند بازدهی بیشتری برای شما عزیزان به ارمغان آورد چرا که نسبت وزن گوشت به وزن کلی این گوسفند بسیار بالا می باشد . بنابراین برای استفاده از گوشت جهت مراسمات مذهبی و تفریحی و عقیقه کردن و قربانی کردن و … میتوانید به خرید گوسفند کردی بپردازید .

در صورتیکه برای ذبح و نیاز به گوشت گوسفنده مناسب میخواهید اقدام به خریداری گوسفند زنده نمایید میتوانید خرید گوسفنده زنده را از مجموعه نیوشیپ انجام دهید . این مجموعه در جهت رفاه حال مشتریان عزیز اقدام به فروش گوسفند کردستان و سایر نژاد هایی نظیر گوسفند سنگسری اقدام به ارائه این نژاد ها نموده است .

قیمت گوسفند کردستان

قیمت گوسفند کردستان با توجه به خصوصیات و ویژگی های برتری که سبت به سایر نژاد ها دارد مسلما کمی بیشتر از سایر نژاد های موجود در بین گوسفندان ایرانی می باشد . اما مجموعه نیوشیپ جهت کسب رضایت شما مشتریان و کاربران عزیز برای این نژاد نیز قیمت گوسفند زنده مصوب برای سایر نژادها را در نظر میگیرد تا برای دسترسی به گوشت با کیفیت تر و نژاد های برتر گوسفندان مجبور به پرداخت هزینه بیشتری نشوید .

ویژگی های گوسفند کردستان
ویژگی های گوسفند کردستان

وزن گوسفند کردستان

همانطور که در ابتدای مقاله و همچنین مطلب گوسفند چیست خدمتتان عرض شد این نژاد یعنی نژاد گوسفند کردستان در دسته بندی نژاد های گوشتی قرار میگیرد . بنابر توضیحات ذکر شده پس باید وزن بالایی را برای میانگین وزن گوسفند کردستان در نظر داشت . متوسط وزن بره کردستان 4.6 کیلوگرم می باشد . با افزایش سن و در نتیجه افزایش قدرت بره ، افزایش وزن نیز پدیدار میگردد که بره در شرایطی که برای ذبح مناسب باشد میانگین وزن 25 کیلوگرمی دارد . میانگین وزن گوسفند کردی بالغ نیز بین 85 تا 90 کیلوگرم می باشد .

قوچ کردی

قوچ نژاد کردستان به نر های این نژاد اطلاق داده میشود که بنا به اینکه قوچ نژاد کردی یکی از قویترین و مناسب ترین قوچ ها در میان گوسفندان ایرانی می باشد بنابراین تقاضا برای خرید قوچ کردستان بسیار زیاد می باشد تا با بهره وری از قوچ کردستان در کنار نژاد مناسبی از میش ها بتوان بره های سالم و مناسبی تولید نمود . از سوی دیگر گوشت با کیفیت قوچ کردی سبب شده است تا برای خرید قوچ کردی تقاضای بیشتری بوجود آید .

میش کردی

میش نژاد کردستان حتی نسبت به قوچ همین نژاد از محبوبیت بیشتری برخوردار می باشد چرا که بیشتر عزیزان معتقدند که گوشت بهتر و با کیفیت تری نسبت به قوچ کردی دارد . میش نژاد کردی میتواند بره هایی با خصوصیت عالی و سالم تولید نماید از این حیث بسیار مورد توجه می باشد و بیشتر دامداران خواهان خرید میش کردستان هستند تا بدین وسیله بتوانند بره هایی سالم بگیرند . همچنین درصد چندقلوزایی در میش کردی بیشتر می باشد بنابراین شانس تولید بره های بیشتر نیز وجود دارد .

گوسفند کردی نیوشیپ
گوسفند کردی نیوشیپ

بره نژاد کردستان

بره نژاد کردی در بین بره های گرفته شده از نژاد گوسفند های ایرانی یکی از سالم ترین بره هایی می باشد که موجود است . بره های گوسفند کردستان به ندرت دچار بیماری های شایع در بین گوسفندان میشوند از این رو با دردسر کمتری رشد میکنند و بدون شک بازدهی خوبی نیز خواهند داشت . خرید بره کردستان نیز به منظور پرورش برای تولید میش یا قوچ های بهتر و همچنین استفاده از گوشت مورد توجه می باشد .

زیست بوم گوسفنده کردستان

داشتن ویژگی هایی نظیر مبتلا نشدن به بیماری ها و امراض مختلف در بین گوسفندان در کنار ویژگی های برتر تولیدی سب شده است تا جمعیت این نژاد بسیار زیاد باشد . در نتیجه ازدیاد جمعیت نیز مسلما مساحت بیشتری برای پرورش این گوسفندان در نظر گرفته میشود و همین مورد سبب شده است تا این نژاد در مناطق مختلی وجود داشته باشند . محل اصلی نگهداری این نژاد مناطق کردستان و شهر های اطراف می باشد و همچنین در مناطق دیگری همچون آذربایجان غربی و کرمانشاه نیز از این نژاد نگهداری میشود .

خصوصیات ظاهری گوسفند کردستان

گوسفندان کردستان نیز همچون سایر نژاد ها دارای تمایزاتی نسبت به سایرین هستند که سبب شده است در دسته بندی جداگانه ای قرار گیرند که در رابطه با خصوصیات ظاهری گوسفند کردستان باید گفت که به دلیل تنوع زیادی نیز که در بین خود این نژاد نیز وجود دارد به دو دسته تقسم میشوند . از بارز ترین خصوصیات گوسفندان کردی میتوان به داشتن دست و پا های محکم و کشیده اشاره نمود که امکان عبور از صخره ها و محل های صعب العبور را به این نژاد بدهد اشاره نمود . همچنین داشتن پشم خاص و مرغوب سبب شده است تا این نژاد توانایی زندگی در شرایط آب و هوایی گرم و همچنین سرد کوهستانی را داشته باشد .

ویژگی های گوسفند کردی
ویژگی های گوسفند کردی

انواع گوسفند کردستان

گوسفند کردستان بنا به پراکنش زیاد و جمعیت زیادی که دارند و همچنین تمایزاتی که در بین خود این نژاد وجود دارد در دو دسته گوسفند کردستان تیپ کوهستان و گوسفند کردستان تیپ دشت وجود دارند که هر کدام از این تیپ ها دارای خصوصیات ظاهری متفاوت و ویژگی های مختلفی می باشند که در ادامه به بررسی و معرفی این موارد می پردازیم .

خصوصیات ظاهری گوسفند کردی تیپ کوهستانی

از خصوصیات ظاهری تیپ کوهستان نژاد کردستان میتوان به داشتن دست و پا و صورت قهوه ای اشاره نمود که عمدتا دست و پا ها در این نژاد کشیده و محکم هستند و همچنین رنگ پشم و بدن نیز سفید متمایل به شکری می باشد . در گوسفند کردستان تیپ کوهستان دنبه بزرگی وجود دارد که گرد و دارای شکاف نیمه عمیقی می باشد . در گوسفند کردستان تیپ کوهستان دنبه گرد و دارای شکاف نیمه عمیقی می باشد که تا مفصل خرگوشی آویزان می باشد ، دنبالچه ‌مخروطی شکل در مرکز دنبه سر تا سر شکاف آنرا فرا گرفته است که موارد ذکر شده برخی از خصوصیات گوسفندان کردی تیپ کوهستان می باشد .

فنوتیپ های مختلف گوسفند کردی تیپ کوهستانی

علاوه بر اینکه خود گوسفندان کردستان با تمایزات متنوعی وجود دارند و همین سبب شده است تا در تیپ های مختلفی وجود داشته باشند ، وجود فنوتیپ های مختلف در نژاد کردستان تیپ کوهستانی نیز قابل توجه می باشد که در ادامه به معرفی این موارد می پردازیم :

 • فنوتیپ پر : در این فنوتیپ گوسفندان کردی تیپ کوهستانی دارای سر و صورت به رنگ سیاه و دست و پای سفید به همراه لکه های سایه می باشند .
 • فنوتیپ چار : در فنوتیپ چار از نژاد گوسفند کردی دو طرف صورت به رنگ سیاه یا قرمز ، پیشانی سفید ، دست و پا سفید با لکه‌ های مناسب با رنگ دو طرف صورت‌ می باشد .
 • فنوتیپ سور : در این تیپ سر و صورت قرمز می باشد و دست و پا نیز سفید با لکه های قرمز می باشد .
 • ژل یا عینکی : در فنوتیپ ژل یا عینکی در تیپ کردی کوهستانی دور پوزه و چشم و انتهای دو گوش این فنوتیپ به رنگ قهوه‌ ای یا سیاه می باشد .

گوسفند کردی تیپ دشت

گوسفند کردستان تیپ دشت تنها مزیتی ک نسبت به تیپ کوهستانی دارد این می باشد که بازدهی گوشت بیشتری نسبت به تیپ کوهستان دارد و افرادی که میخواهند به خرید دام زنده کردستان نمایند به منظو ذبح و استفاده از گوشت بهتر است از تیپ دشت استفاده نمایند .

گوسفند نژاد کردستان در این مقاله بصورت کامل خدمت شما معرفی گردید تا بتوانید با در اختیار داشتن اطلاعات کامل در رابطه با این نژاد اقدام به خرید نمایید و بهترین و با کیفیت ترین گوسفند برای ذبح و یا پرورش را در اختیار داشته باشید .

5/5 (2 Reviews)

همچنین ببینید

مشکل کبد چرب در دام زنده

سندروم کبد چرب در گاو

نام سندروم کبد چرب در گاو شرکت نیوشیپ تاریخ 98/04/15 نوع گاو زنده سال 98 …

2 دیدگاه

 1. سلام
  اطلاعات کاملی راجب گوسفند کردستان نوشتید ممنونم . لطفا قیمت گوسفند کردستان رو هم اعلام کنید با تشکر

  • سلام
   سعی شده راجع به گوسفند کردی بهترین و جامع ترین اطلاعات ارائه بشه تا یکی از بهترین گوسفندان ایرانی رو بشناسید . برای دریافت قیمت روز گوسفند کردستان لطفا با شماره های داخل سایت در تماس باشید و یا به صفحه قیمت روز گوسفند زنده مراجعه کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *