خانه » گوسفند » گوسفند چیست ؟ انواع گوسفند
گوسفند زنده چیست ؟
گوسفند زنده چیست ؟

گوسفند چیست ؟ انواع گوسفند

نام گوسفند چیست ؟ انواع گوسفند
شرکت نیوشیپ
نوع گوسفند زنده
سال 98
نژاد افشاری ، سنگسری ، کردستان ، قره گل و ...
متوسط وزن 50
شهر تهران ، کرج ، اصفهان ، مشهد ، آذربایجان غربی و شرقی ، کردستان ، اردبیل و ...

گوسفند چیست ؟ مسلما هنگامی که واژه گوسفند را میشنوید همه تصوری از این موجود در ذهن دارید و موجودی را تصور میکنید که قبلا دیده اید و یا در تصورات خود در رابطه با این موجود تصویری در ذهن دارید اما اگر از شما بخواهند تا تعریف کامل  درستی از این موجود داشته باشید ممکن است نتوانید به تعریف این موجود بپردازید از این رو در این مقاله از وب سایت نیوشیپ به ارائه مقاله ای در رابطه با گوسفند زنده می پردازیم تا ضمن معرفی این موجود پرکاربرد در زندگی آدمی با انواع گوسفند نیز آشنا شده باشید .

گوسفند

با توجه به اینکه قیمت گوسفند زنده در روز ها و حتی ماه های قبلی با حواشی و تغییرات زیادی همراه بوده است و از سویی گوشت گوسفند و سایر دام های زنده یکی از سبد های غذایی زندگی هر خانواری می باشد مطمئنا این موضوع را درک کرده اید که گوسفند به عنوان یکی از موجودات زنده که توسط انسان نگهداری میشود تاثیر زیادی در زندگی آدمی دارد و این تاثیر تنها محدود به استفاده از گوشت این موجود نمی باشد بلکه موارد استفاده انسان از گوسفند بسیار گسترده است .

استفاده از گوشت گوسفند بنا به اینکه تغذیه انسان یکی از اولیه ترین نیاز های وی می باشد از سایر موارد مورد توجه تر می باشد اما باید گفت که گوسفندان در تامین پوشاک مورد نیاز انسان نیز تاثیر گذار هستند و علاوه بر گوشت ، مواردی همچون استفاده از شیر و لبنیات مشتق شده از شیر و پوست و پشم نیز برای انسان حائز اهمیت است بنابر تعاریف و توضیفات ارائه شده بنابراین گوسفند را میتوان یکی از تاثیر گذار ترین موجودات زنده بر زندگی آدمی تلقی کرد .

تاثیر گوسفند در زندگی انسان

یکی از اولین موجوادتی که انسان در جهت استفاده از آن و بهره گیری از مواردی همچون گوشت برای تامین غذای مورد نیاز خود و پشم برای تامین البسه خود اقدام به اهلی کردن آن نموده است گوسفند می باشد و از این رو میتوان گفت که تاثیر گوسفند در زندگی انسان تنها محدود به چند سال و چند دهه نمی باشد بلکه از ابتدایی ترین موجوداتی می باشد که توسط انسان نگهداری شده است و از محصولات آن در جهت رفع نیاز ها بهره وری شده است که در ادیان مختلف نیز به نگهداری از گوسفند زنده نیز توصیه شده است .

دام چیست ؟
دام چیست ؟

گوسفند ، حیوان حلال گوشت

یکی از موجوداتی که استفاده از گوشت و محصولات آن برای انسان هیچ محدودیتی ندارد و حتی در ادیان مختلف نیز به نگهداری از آن و استفاده از محصولات آن نظیر شیر و پشم و گوشت و … توصیه شده است گوسفند می باشد که با توجه به کیفیت گوشت این موجود ، میتوان گفت که تمامی انسان ها در ادیان مختلف از گوشت این موجود استفاده میکنند و همواره برتری گوشت و محصولات گوسفند نسبت به سایر موجودات حتی موجودات حرام گوشت نیز از نظر پزشکی و بهداشتی تایید شده است .

تعریف گوسفند

در تعریف دقیق و علمی گوسفند باید گفت که گوسفند موجودی زنده از خانواده گاوسانان و از رسته سم داران و از گروه نشخوار کنندگان می باشد می باشد که بطور کلی به هر موجودی با خصوصیات گوسفند این نام اطلاق میگردد و گوسفند در دو نوع نر و ماده وجود دارد که شما عزیزان برای خرید گوسفند زنده اعم از نر و ماده میتوانید با مجموعه نیوشیپ در تماس باشید .

میش

در ادامه مطلب گوسفند چیست به تعرف انواع گوسفند بصورت دقیق تر می پردازیم که در این رابطه باید گفت که به گوسفندان زنده جنس ماده ، واژه میش اطلاق میگردد که میش ها میتوانند در نژاد های مختلف با سایر میش ها دارای تمایزات مختلفی باشند ، میش ها در تولید مثل دارای اهمیت زیادی می باشند چرا که بره های گرفته شده از میش های دارای ویژگی های برتر میتواند منجر به تولید نسل بهتر و برتری شود .

قوچ

به گوسفندان نر در نژاد های مختلف اصطلاح قوچ اطلاق میگردد که قوچ در نژاد های مختلف میتواند دارای ویژگی های مختلف ظاهری همچون داشتن شاخ و نوع گوش متفاوت و پشم با رنگ مختلف و … باشد ، نژاد قوچی که برای تولید مثل و جفت گیری در نظر گرفته میشود در تولید بره های قوی و مناسب بسیار تاثیر گذار می باشد .

انواع گوسفند

گوسفندان با ویژگی های مختلف را میتوان در دسته های مختلف قرار داد که در اصولی ترین دسته بندی گوسفندان بر اساس نژاد از یکدیگر متمایز میشوند و در دسته های مختلف قرار میگیرند ، هر گوسفندی اعم از میش و قوچ دارای خصوصیات ظاهری مختلفی می باشد که سبب میشود با مشخصه های مختلفی در نژاد خاصی قرار بگیرد که در ادامه به معرفی برخی از نژاد های برتر گوسفندان می پردازیم .

انواع نژاد گوسفند

  • گوسفند افشاری
  • گوسفند سنگسری
  • گوسفند کردستان
  • گوسفند سنجابی
  • گوسفند لری
  • گوسفند قره گل
  • و …

خرید گوسفند زنده

گوسفند چیست ؟ در این مقاله بصورت کامل برای شما عزیزان توضیح داده شد و اطلاعات کاملی برای شناخت گوسفند خدمت شما عزیزان ارائه گردید ، خرید گوسفند زنده با کیفیت یکی از دغدغه های عزیزانی می باشد که میخواهند برای انجام مراسمات مختلف همچون قربانی کردن و عقیقه کردن و … اقدام به خرید دام زنده نمایند که در اینجا مجموعه نیوشیپ تضمین خرید امن و مطمئن گوسفند زنده با کیفیت را به شما میدهد .

5/5 (1 Review)

همچنین ببینید

مشکل کبد چرب در دام زنده

سندروم کبد چرب در گاو

نام سندروم کبد چرب در گاو شرکت نیوشیپ تاریخ 98/04/15 نوع گاو زنده سال 98 …

2 دیدگاه

  1. کامل تر از همه جا راجع به گوسفند زنده چیست نوشتید ممنون استفاده کردم
    به سایت ما هم سر بزنید ***

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *